Skocz do zawartości

Pytanie dot budowy kotła


Rastif

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam do was kilka pytań:

- szukam sposobu na łatwe połączenie silnika z gwintem fi 6 z rurka 22x1,5. Redukcje? 

 

- czy przy fd najlepiej zrobić spust na samym dnie czy z boku jak najniżej fd? 

 

- czy myślicie, że port termometru wystarczy jak złapie z drugiej strony nakrętka z uszczelką czy lepiej wspawać mufkę? 

 

- zostanie mi trochę rurek 22x1,5 myślicie że nadadzą się na nóżki do kega? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamiast rurki to użyłem pręta nierdzewnego i dałem do tokarza, żeby nawiercił otwór i go nagwintował. Kosztowało to 20 zł. Oczywiście później jak spawałem łopatki to mi pręta powyginało, więc użyłem sprzęgła elastycznego. Czyli wyglada to tak: silnik-sprzęgło-pręt

Edytowane przez quattro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz na silniku gwint M6?
Nawet jeśli tak, to kup nakrętkę https://e-inox.com/nakretka-wysoka-din-6334-3d/321-nakretka-wysoka-nierdzewna-m8-din-6334-a2-1234567891798.html zakrec ja na gwincie, włóż w rurkę, wytrasuj w rurze gdzie ma być otwór i przewiercasz rurkę z nakrętka na wylot, wkładasz w wywiercony otwór śrubę, skręcasz nakrętką i "włala" półśrodek gotowy;)

Wysłane z mojego Ektra przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że to gwint M8. Miałem taki sam silnik. Możesz zrobić jak kolega @Robert87 powiedział, albo nakręcić na wał zwykłą nakrętkę, włożyć w rurkę i zlutować. Lutowanie miękkie powinno wytrzymać. Albo skleić ją na poxipol albo poxiline, w zależności jak dużo luzu będzie pomiędzy nakrętką a ściankami rurki.

 

Edit:

Możesz tez kupić nasadkę, taką do grzechotki i ją wbić w rurkę (jest delikatnie ze stożka). Na Wał nakręcasz nakrętkę. Od razu masz prowizoryczne sprzęgło, które zniweluje krzywizny rurki.

Edytowane przez quattro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eselchen

@Robert87

Dzięki Panowie za pomoc. Zastosuje wasze podpowiedzi na pewno. 

Jeszcze co do nóżek, to myślałem żeby dać wspawać 4 nakrętki m10 na dole i wkręcić nóżki jak na załączonym obrazku wyżej. Dałoby mi to większą swobodę dzięki możliwości wykręcenia ich oraz ich wbudowanej regulacji.

Czy może lepiej na sztywno przyspawać to co zostanie z rurek 22x1,5? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.