Skocz do zawartości

Nowy konkurs, jak Filip z Konopii


coder

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

PSPD przy każdej giełdzie będzie organizować konkurs? Co na to organizatorzy giełdy?

A skąd taki wniosek? Coder tylko rzucił wolną myśl, że można by spróbować zorganizować konkurs przy giełdzie warszawskiej? Nic konkretnego.

Ja ponawiam pytanie do Ciebie - czy zarejestrowałeś się tylko po to, aby wszędzie szukać dziury w całym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość konkursów będzie rosła tak czy inaczej, bo zainteresowanie jest duże. Giełdy birofilów wydają mi się naturalnym miejscem dla organizacji konkursów, bo jest już pomieszczenie, wielu birofilów jest też piwowarami, więc będą już od razu na miejscu, będzie mniejszy problem ze skompletowaniem sędziów - z tego samego względu;

Jest to także nobilitacja dla giełdy, zwiększa frekwencję, zainteresowanie, pojawia się więcej piwowarów i piwa domowego do degustacji...

 

Chyba, że są jakieś zgrzyty na styku birofile/piwowarzy które nie zostały zwerbalizowane, a które wyczuwam z jakichś luźnych uwag tu i ówdzie - nie wiem, jakiś piwowar wylał kiedyś niechcący piwo na czyjąś kolekcję etykiet, czy coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że tak zapytam, jest w Warszawie jakaś giełda w ogóle, żeby się pod nią podczepić? Informacje na temat giełd posiadam tragicznie nieaktualne (ostatnia bodajże z 2007).

W styczniu co roku jest organizowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że są jakieś zgrzyty na styku birofile/piwowarzy które nie zostały zwerbalizowane, a które wyczuwam z jakichś luźnych uwag tu i ówdzie - nie wiem, jakiś piwowar wylał kiedyś niechcący piwo na czyjąś kolekcję etykiet, czy coś takiego?

Niektórzy birofile poczuli się dotknięci, że w Żywcu zostali zepchnięci na ubocze, kosztem piwowarów. Przynajmniej takie głosy słyszałem na browar.biz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zarejestowalem się żeby szukać jakiś dziur , ale zanim myśli się o zorganizowaniu konkursu wypadło by zapytać organizatora. Może on jest z browar bizu i nie lubi PSPD ?

Coderowi bardziej chyba chodziło o to, że to wstyd, żeby stolica nie miała swojego konkursu. Tymże konkursem powinno się zająć PSPD. Naturalnym jest połączenie go z jakąś istniejącą imprezą. Ale oczywiście nic na siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może on jest z browar bizu i nie lubi PSPD ?

nie staraj się na siłę kreować niepotrzebnej wrogości.

I przede wszystkim uogólniać. PSPD jako pewna idea ma prawo mieć swoich przeciwników i zwolenników.

 

A wracając do tematu - Ziemku jak kogoś spotkasz znajomego z tego przefajnego wypadu w Bieszczady, to pozdrów serdecznie w moim imieniu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba' date=' że są jakieś zgrzyty na styku birofile/piwowarzy które nie zostały zwerbalizowane, a które wyczuwam z jakichś luźnych uwag tu i ówdzie - nie wiem, jakiś piwowar wylał kiedyś niechcący piwo na czyjąś kolekcję etykiet, czy coś takiego?[/quote']

Niektórzy birofile poczuli się dotknięci, że w Żywcu zostali zepchnięci na ubocze, kosztem piwowarów. Przynajmniej takie głosy słyszałem na browar.biz.

To chyba ktoś przesadził. W tym roku birofile wg mnie mieli o wiele więcej miejsca niż poprzednio.

Jeżeli chodzi o konkursy jakieś regionalne czy giełdowe, uważam, że to dobry pomysł. W końcu jest to jedna z form reklamy naszego hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o Kraków, "podpięcie" (za zgodą organizatora giełdy krakowskiej) pod imprezę birofilską skończyło się dużo większą frekwencją na giełdzie. Czas może pokazać czy impreza piwowarska przerośnie giełdę jak niektórzy sugerują na przykładzie Żywca lub znajdzie własne miejsce bez szkody dla wszystkich. Pozwólmy działać, nie przeszkadzajmy...

Edytowane przez e-prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba ktoś przesadził. W tym roku birofile wg mnie mieli o wiele więcej miejsca niż poprzednio.

Ale zostali wypchnięci gdzieś w kąt a nie byli na dziedzińcu. No. Rozumisz.

I nie było atmosfery jak dawniej tylko spęd ludzi z miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki spęd ludzi z miasta. W zeszłym roku, czy w poprzdnich latach była atmosfera. Birofile rozsiedli się gdzie się dało, a my? Nawet nie było gdzie stanąć. W tym roku mieli 2 namioty, mogli sie rozkładać jak chcieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w tym roku, ale w poprzednich latach piwowarzy wcale nie mieli łatwo. Ich impreza odbywała się za zamkniętymi drzwiami, a sami zainteresowani szwędali się pośród birofilów i piwoszy. Teraz, z tego co słyszałem mogli się pokazać. W czym to szkodzi samej imprezie Żywieckiej?

Edytowane przez e-prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e-prezes właśnie o tym pisałem. Dla mnie impreza w Żywcu w tym roku to była rewelacja. Prawdziwa impreza dla piwowarów.

No i to boli niektórych birofilów, bo jeszcze parę lat temu to była Giełda Birofiliów, a teraz jest Festiwal Birofilia, z coraz mocniejszym akcentem na piwowarstwo domowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się dziwnie potrafi wszystko ułożyć...

Przypadkiem (bo praktycznie nie planowany) dostałem urlop na przyszły tydzień.

Przypadkiem żona chciała jechać w Bieszczady. :)

Przypadkiem urlopy udało się przedłużyć do poniedziałku. :)

Tak więc najprawdopodobniej się pojawie w Solinie w niedzielę. :(

 

Kto jeszcze będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.