Skocz do zawartości

Czy już butelkować?


Shooter

Rekomendowane odpowiedzi

Mój brewkit Lager, nastawiony 28.07.2010, czyli 10 dni temu siedzi w piwnicy w 22°C i nadal powolutku pracuje. W środę 04.08 sprawdzałem i było już 2°Blg. Czytałem, że można dłużej fermentować bez szkody dla warki a nawet z korzyścią.

Nie spieszę się, ale nie chcę spaprać mojego pierwszego piwa, dlatego pytam Was doświadczeni piwowarzy, co mi doradzacie?

Mam też pytanie, w topicu "Moje pierwsze piwo z brewkita" radzą:

"Jeśli posiadamy dodatkowy fermentor z kranikiem wówczas przygotowujemy roztwór glukozy/cukru/ekstraktu (ilość surowca do refermentacji jest uzależniona od gatunku piwa i powinna być indywidualnie dobierana) w około 300ml wody, gotujemy około 5 minut."

Jak się na to zapatrujecie chodzi mi o użycie wody, czy nie lepiej użyć zrobionego piwa?

Jak zwykle liczę na szybkie odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam filtrator z kranikiem :smilies:, ale tu nasuwa się jeszcze jeden problem (wątpliwość). Do kranika mam podpięty wężyk filtracyjny z oplotu, czy jest to wystarczające do zlewania piwa, czy lepiej stosować go tylko do filtracji po zacieraniu a zebrać piwo wężykiem znad osadu?

Ponawiam główny problem postu, czy już butelkować, czy czekać na koniec fermentacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy masz 10 dni na burzliwej czy już na cichej, jeśli na burzliwej to przelej na cichą za pomocą wężyka podpiętego pod kranik.Jeśli jesteś po cichej możesz przygotować roztwór cukru do refermentacji /przegotowana woda+cukier/ i przelać piwo do fermentora z roztworem, dobrze wymieszać, a potem butelkować lub odmierzone ilości cukru wsypać bezpośrednio do butelek i zalać piwem.Przy 2 blg ja bym już butelkował cukru ok.3g/0,5l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.