Skocz do zawartości

H.E.R.M.S z pojemników fermentacyjnych


Pi0tR

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, co prawda nie skończyłem jeszcze budować jeszcze 1 wersji mojej instalacji, ale naszła mnie pewna mysl, a co gdyby spróbować zbudować h.e.r.m.s-a z czegoś takiego

https://www.olx.pl/oferta/fermentator-stal-nierdzewna-pojemnik-pokrywa-500l-CID628-IDBfzwO.html

ktoś może podejmował podobne próby ?

 

cos podobnego znalazłem tutaj 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HERMS z tego co czytałem traci na opłacalności i wydajności przy wybiciu 200l w górę. Przy 5 hekto można zaadaptować chłodziarki do mleka itp. Jako inspirację podrzucam link do filmu z wizyty Tomka Kopyry w jednym z polskich mikrobrowarów. DIY w pełnej krasie i wielki szacun za pomysłowość i "walkę" z polskimi urzędami. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HERMS z tego co czytałem traci na opłacalności i wydajności przy wybiciu 200l w górę. Przy 5 hekto można zaadaptować chłodziarki do mleka itp. Jako inspirację podrzucam link do filmu z wizyty Tomka Kopyry w jednym z polskich mikrobrowarów. DIY w pełnej krasie i wielki szacun za pomysłowość i "walkę" z polskimi urzędami. 
 
 
Temat mi jak najbardziej znany, dzieki za zainterwsowanie tematem, oto mi wlasnie chodzi o takie luzne dywagacaje na ten moment, moze jeszcze ktos sie wypowie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy Polski kraft Browar Edi, sprzęt tez pomleczarski.  Co do walki z urzędami to sie nie znam ale wypowiem. Wiele zależy od urzędu, jeden pozwoli fermentować w plastikowym wiadrze a inny bedzie wymagał stali i do tego legalizowanego przymiaru na każdym zbiorniku/kadzi

ps nie mogę poszukać na dysku swoich zdjęć z Ediego to wstawiam znalezione w necie

edi.jpg

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.