Skocz do zawartości

prawie całkiem serio: maseczka z drożdży po fermentacji


darkc

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy się orientujecie, ale:

wiadomo, że z drożdży piwnych można zrobić dobrą maseczkę oczyszczającą/p.trądzikową.

Pytanie, czy można do tego użyć drożdży pozostałych po ważeniu...? czy wyszłaby zbyt "piwna" maseczka? :smilies:

Edytowane przez elroy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyższość drożdży piwowarskich nad piekarskimi do tych celów jest chyba już uznana, ale chodziło mi o fakt,

że taka używana "papka" zawiera sporo piwa no i być może jeszcze jakichś innych produktów ubocznych fermentacji.

Stąd wątpliwość czy można się tym smarować bezpiecznie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd wątpliwość czy można się tym smarować bezpiecznie:)

Bezpieczne to jest, bo przeciesz wlewasz to do żołądka, ale czy pomoże na przeczyszczenie skóry? W piwie, nawet po fermentacji pozostaje trochę cukrów, więc może to mieć odwrotny efekt na czyszczenie skóry i trądzik, ale tak bardzo się na tym nie znam.

 

Wiem, że gdy ja wypiję piwko albo dwa, to nawet jeżeli dziewczyna ma trądzik, to jakoś mnie się bardziej podoba... więc chyba drożdże piwowarskie działają pozytywnie na urodę, tylko w nieco inny sposób... :D

 

Ja czasami używam drożdże piwne w nieco inny, niekonwencjonalny sposób; jako napój energetyzujący. Piję pozostałość drożdży z butelki i kawę espresso (osobno, nie wymieszane :D ). Kombinacja kofeiny z kawy i dużej ilości witamin B w drożdżach daje mi "shot" energii na kilka godzin. Oczywiście nie jest to sprawdzone naukowo, ale moim zdaniem... to działa naprawde dobrze. Dzisiaj powróciłem z pracy zmęczony, marzę tylko o drzemce, ale po jednym espresso i drożdżach w 3 godziny zcięłem trawę wokół domu, uporządkowałem zabawki na dworze i teraz robię objad (tak jak dobry mąż powinien) :cool:

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.