Skocz do zawartości

Filtrator do zacieru , fałszywe dno


krawczyk1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów , będę dziś budował filtrator do zacieru i do wysladzania , będa to dwa pojemniki fermentacyjne wsadzone jeden w drugi , ten pierwszy oczywiście z kranikiem a ten wewnętrzny będzie miał wywiercone otworki , i tutaj moje pytanie o średnice otworków w tym fałszywym dnie , myślicie że wiertło 0,5mm będzie za małe i będzie się szybko zapychać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, krawczyk1991 napisał:

Witam kolegów , będę dziś budował filtrator do zacieru i do wysladzania , będa to dwa pojemniki fermentacyjne wsadzone jeden w drugi , ten pierwszy oczywiście z kranikiem a ten wewnętrzny będzie miał wywiercone otworki , i tutaj moje pytanie o średnice otworków w tym fałszywym dnie , myślicie że wiertło 0,5mm będzie za małe i będzie się szybko zapychać ?

Sporo czasu w ten sposób działałem i sprawdzało się bardzo dobrze. Średnica otworów to 1,5mm, gdyż takie wiertło było pod ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jakiej grubości fałszywe dna macie? Buduję właśnie swój HERMS z 98l (średnica 49.5cm) garczkow i znalazłem gotowe dno o grubości 1.5mm? Czy ktoś ma doświadczenie w tym temacie i jest w stanie mi powiedzieć czy grubość jest OK? Na innych wątkach czasem koledzy narzekali ze się im dna powyginały 

Edytowane przez orim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde dno ci się wygnie, jeśli nie będzie miało odpowiedniego podparcia. 1,5 mm to blacha z jakiej zbudowany jest keg na piwo. Ona też się może wygiąć, mimo że jest to już gruba blacha. 

Ale dalsze jej pogrubianie uważam za bezsensowne. Lepiej pomyśleć o odpowiednim podparciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wiadra w wiadrze polecam siatkę nierdzewna docieta na wymiar i rurki od wody z otworami. Mam coś takiego od kilkunastu warek i sprawdza się znakomicie. Nie robie nigdy podbicia i nie mam problemów z filtracja.

20201010_120606.jpg

20201010_120650.jpg

20201010_120701.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.