Skocz do zawartości

Woda z kranu czy ze sklepu? Piwo z brewkitu


Szymon Zok

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Szymon Zok napisał:

Mam pytanie, mianowicie jak Myślicie.Czy można używać wody z kranu oraz przepuścić ją przez filtr np.dafi? Czy koniecznie trzeba przegotować? niestety ale przegotowanie 20 litrów wody w moim przypadku nie jest takie proste.

Rozumiem, że będziesz gotował brewkit w mniejszej ilości wody i dopełniał później wodą do 20l ?

W takim razie - wodę w której rozpuścisz i przegotujesz brewkit weź z kranu, a w Biedronce, Lidlu itp, itd kup ich wodę źródlaną w pojemnikach 5l, wystaw na balkon, albo włóż do lodówki, dzięki czemu po dolaniu wody do rozrobionego i wstępnie schłodzonego brewkitu bez problemu uzyskasz  temperaturę odpowiednią do zadania drożdży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło Mi bardziej oto , że woda ze sklepu nie zawsze jest dobra i osobiście wolę z kranu ale nie chcę zakazić piwa,więc pytam czy przepuszczenie jej przez filtr do wody wystarczy gdyż nie chcę gotowacy 20 litrów wody a potem schładzać aby brzeczka miała idealna temperaturę do dodania drożdży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem ostatnio eksperyment z piwami z puszki bez gotowania. Lato i mi się nie chciało gotować. Filtrowałem przez filtr węglowy pod zlewem. Coś jak dafi. Daj więcej drożdży aby zdominowały szybciej środowisko.
Dodatkowo weź wiertarkę i mieszadło do napowietrzenia.
Trzy piwa po kolei na gęstwie. Infekcji brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Szymon Zok napisał:

Chodziło Mi bardziej oto , że woda ze sklepu nie zawsze jest dobra i osobiście wolę z kranu ale nie chcę zakazić piwa,więc pytam czy przepuszczenie jej przez filtr do wody wystarczy gdyż nie chcę gotowacy 20 litrów wody a potem schładzać aby brzeczka miała idealna temperaturę do dodania drożdży.

 

Przepuszczenie przez filtr nie oczyści wody biologicznie. Oczywiście piwo może wyjść, ale zwiększasz ryzyko zakażenia.

Lepiej odżałować te pare złotych i kupić wodę w baniakach albo przegotować kranówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda z kranu powinna być czysta biologicznie.

Zrobiłem 4 warki z brewkitu, do każdej lałem zimną wodę prosto z kranu. Szkoda czasu na gotowanie i chłodzenie. Prędzej złapiesz coś z powietrza, niedomytego sprzętu niż z wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy którejś z ostatnich warek, przy chłodzeniu, zdałem sobie sprawę, że zapomniałem kupić i schłodzić wodę źródlaną. Dolałem ok. 10l wody z kranu. Efekty zadowalajace czyli nie wyczułem różnicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Szymon Zok napisał:

Chodziło Mi bardziej oto , że woda ze sklepu nie zawsze jest dobra i osobiście wolę z kranu ale nie chcę zakazić piwa,więc pytam czy przepuszczenie jej przez filtr do wody wystarczy gdyż nie chcę gotowacy 20 litrów wody a potem schładzać aby brzeczka miała idealna temperaturę do dodania drożdży.

Przepuszczając przez filtr dzbankowy  tylko zwiększasz ryzyko zakażenia.

Poza tym to, że Ty preferujesz wodę z kranu, nie oznacza, że dla piwa danego rodzaju będzie ona lepsza, niż z baniaka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.