Skocz do zawartości

Montaż osłony sondy - wątpliwości


markus383

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W garnku mam zamontowaną obudowę sondy temperatury. Odcinek A odpowiada całej długości osłony, natomiast czerwona linia to część, w którą wchodzi sonda. Pomiędzy czerwoną, a czarną częścią jest ścianka i, w związku z tym, sonda nie dochodzi do końca osłony. Pytanie jest takie - czy tak powinno być? czy sonda temp. powinna dojść do końca osłony? Czy mieliście takie rozwiązanie u siebie? 

Montaż sondy nastąpił gdzieś w styczniu, ale dopiero teraz, kiedy chciałem użyć sterownika zauważyłem to.

 

Pozdrawiam,

Mateusz.

sonda.jpg

Edytowane przez markus383
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Poprosiłem jednego z kolegów o montaż m. in. osłony sondy. 

Co do średnicy, to zmierzę jutro, gdyż dziś już nie mogę tego zrobić. 

Samo moje pytanie odnosi się do długości i slny oraz sondy, a dokładniej tego, że nie mam możliwości wprowadzenia sondy do samego końca osłony. Mogę wprowadzić ją jedynie do końca czerwonego odcinka. W czarnym odcinku jest jedynie powietrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, markus383 napisał:

Dokładnie. Poprosiłem jednego z kolegów o montaż m. in. osłony sondy. 

Co do średnicy, to zmierzę jutro, gdyż dziś już nie mogę tego zrobić. 

Samo moje pytanie odnosi się do długości i slny oraz sondy, a dokładniej tego, że nie mam możliwości wprowadzenia sondy do samego końca osłony. Mogę wprowadzić ją jedynie do końca czerwonego odcinka. W czarnym odcinku jest jedynie powietrze. 

Jak sonda jest za duża, to może kup inną. Nie wiem do czego ją podłączasz, ale ja nową sondę do stc-1000 kupiłem na Ali za jakieś 5 pln. Jak nie wchodzi do końca to może napchaj tam pasty termoprzewodzącej takiej do procesorów, albo pady. Czy sonda wystaje na zewnątrz, czy jest w całości schowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta sonda i pochwa są identyczne? W sensie nie ma przerwy między ściankami? 
 

pytam ponieważ nawet jeśli będzie 1mm przerwy to jest kicha. Powietrze jest świetnym izolatorem. Temperatura w takim przypadku musi pokonać opór cieplny pochwy, powietrze i dopiero ogrzewa sondę... 


Możesz zrobić tak jak pisze @Gawron ale jest lepsze rozwiązanie- dowiedz się jaki typ sondy posiadasz, kup taką sondę bez osłonki albo sam czujnik i przylutuj przewody, na koniec pochwy wciśnij dobrą pastę termoprzewodzącą ale bezpieczną elektrycznie (ja kupuje pasty w małych strzykawkach i do tego najgrubsza igła z apteki) i wsuń taki czujnik na przewodzie do końca pochwy tak aby zanurzył się w paście- najlepsze rozwiązanie:) uzyskasz najlepszy czas reakcji i najlepszy pomiar.

 

musisz wiedzieć, że najtańsze sondy są puste w środku czyli czujnik jest wysunięty w gilzę bez niczego i już w samej sondzie pojawia się spora bezwładność cieplna jeśli chodzi o odczyt temp. 


 

edit:

@Gawron- broń Boże pady termo do takich zastosowań! Pad misi idealnie przylegać do dwóch powierzchni gdzie ma odbywać się wymiana ciepła, poza tym pady ulegają uszkodzeniu podczas eksploatacji, dobra pasta powinna wytrzymać kilka razy dłużej od pada:)

Edytowane przez chprzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomierzyłem i sprawa wygląda tak. 

Do osłony wchodzi 8,5 cm sondy i przewodu (sama sonda ma 5 cm). Część osłony wychodząca na zewnątrz garnka ma długość 4,5 cm, a wewnątrz garnka pozostaje osłona o długości 9 cm (cała zamontowana osłona ma długość 13,5 cm. Z tego wychodzi, że w garnku znajduje się ok. 4cm samej sondy. 

Co do średni to sama sonda ma średnicę 6 mm, czarna koszulka na sondzie razem z sonda ma 6,5 mm, a osłona na sondę wprowadzona do garnka ma 6,5 mm średnicy, z tym, że wsuwając sondę w osłonę nie wsuwam jej na siłę, ale lekki opór jest. 

Martwi mnie przede wszystkim to, że sonda znajduje się w garnku jedynie w 4 cm, a nie dochodzi całą do końca osłony. Co do szerokości, to czy rzeczywiście ta szerokość sondy będzie zbyt mała i trzeba będzie ją (osłonę) czymś wypełnić? 

Dodam jeszcze, że ta sonda jest częścią osprzętu wędzarni i wykorzystuje ten sterownik także w wędzarni, więc po skończonym warzeniu muszę sterownik przenieść na wędzenie (musi to być mobilne). 

IMG_20201024_115726.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, markus383 napisał:

że sonda znajduje się w garnku jedynie w 4 cm

Imho wystarczy. Metal dobrze przewodzi ciepło, a nawet jak będziesz miał przekłamanie 1-2°C to nic się nie stanie, o ile nie będziesz zacierał na krawędzi działania enzymów. Ja bym warzył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.