Jump to content

Recommended Posts

Cześć!

Szukałem długo rozwiązania na kegowanie piwka, zwykłe pet’y są dla mnie za duże (30 litrów nie osusze) w sensownym czasie... Dziś znalazłem aukcje z kegami 20 l. Po winie, fitting A wykręcany! 

podaje namiar na aukcje:

https://www.olx.pl/oferta/keg-na-wino-piwo-CID628-IDGeCBo.html

Pani jest bardzo sympatyczna, posiada około 30 szt. Ja wezmę 5 może 6 szt. 
Obiecała, ze jutro poda wymiary beczki.

ps. Nie mam powiązań z tą aukcją, piszę tu info ponieważ wiem z forum, że jest więcej osób które chcą kegowac a nie chcą babrać się z zapinki petainerow:) 

Nie @anteks. To są Polykegi 24 litrowe po piwie. Worek mają te po winach.

Edited by nike21

Pani twierdziła, ze to po winie i , ze maja 20 litrów ale pomijając to oglądałem z takich kegow wyjęte fittingu i nie miały worka:)

Edited by chprzemo

Przecież są bez problemu dostępne kegi do piwa (bez worka) w pojemnościach 30l. 20l, 15l, 12l, 10l

Możesz Kupić nawet nowe na sztuki w keg pet.

Do rozlewu i mycia zupełnie nie jest potrzebny rozbieralny fitting.

Edited by vettis

Tak, wiem, że są, nawet miałem kupować nowe i dowiadywałem się szczegółów ale wolę rozwiązanie z wykręcanym fittingiem Nawet jeśli był używany raz. Cena tez nie gra roli bo nowe 30 a używki 18.

Nikogo nie namawiam, chciałem tylko wskazać alternatywę dla pet’ow :) mnie osobiście przekonuje wykręcany zawór i fakt, ze prawdopodobnie bez problemu do kegeratora mi wejdą. 

Przy okazji- Jak napełnienia go do połowy to nie skrócę terminu przydatności? 

Skrócić raczej nie skrócisz jak go przedmuchasz CO2. Weź tylko pod uwagę, że im większa poduszka z CO2 nad piwem tym łatwiej o przgazowanie.

4 minuty temu, chprzemo napisał:

Tak, wiem, że są, nawet miałem kupować nowe i dowiadywałem się szczegółów ale wolę rozwiązanie z wykręcanym fittingiem Nawet jeśli był używany raz. Cena tez nie gra roli bo nowe 30 a używki 18.

Nikogo nie namawiam, chciałem tylko wskazać alternatywę dla pet’ow :) mnie osobiście przekonuje wykręcany zawór i fakt, ze prawdopodobnie bez problemu do kegeratora mi wejdą. 

Przy okazji- Jak napełnienia go do połowy to nie skrócę terminu przydatności? 

Nie, przedmuchaj go dobrze Co2 przed rozlewem, ja 30l dolewam do ~25l, łatwiej jest wtedy nagazować sztucznie piwo.

Ostatnio robiłem 40 litrowe, zaniechałem trochę to hobby bo remont domu, drugie dziecko itp... Czasem myśle o uwarzeniu czegoś ale jak pomyśle o myciu i butelkowaniu to mnie nosi... 30 litrów nie mieści się do kegeratora, 19 pepsi jest na styk, ale wszystko jest naprężone. Jeśli wymiary tego pet’a pozwolą na beproblemowe wstawienie to kupuje!

marzy mi się kilka takich napełnionych np. Do połowy nawet bez docelowego nagazowania, przed zapięciem głowicy nagazuje sobie już odpowiednio i będę pił, 10 litrów sam osusze w 1.5 tygodnia, może dwa. Do tego przy imprezie piwnej bez problemu podpinam dwa kegusie z rożnym piwkiem i z gośćmi je wypije lub dokończę sam, z 30 miałbym problem. 

Myślałem nad 10 litrowymi z kegpet, ale jak naczytałem się ile może być problemów z otwieraniem to jakoś mnie nie przekonuje, wiem, ze można myć przez głowicę, ale do tego tez nie jestem przekonany:) jak rozkręcenie, cały fitting pomoczę w odpowiednim siuwaksie to będę się lepiej czuł:) - ot taka fanaberia :)

36 minut temu, chprzemo napisał:

ale wolę rozwiązanie z wykręcanym fittingiem

Właśnie walczę od paru dni próbując coś takiego odkręcić... Podobno imadłem da radę, inne patenty na razie zawiodły. Ale może tak mi się trafiło.

@x1d Widziałem zdjęcie Klucza do odkręcania- to zwykła rura z 4 nacięciami które dzielą obręcz na równe 4 części + dospawana  dźwignia- może te wskazówki Ci pomogą w Rozkręceniu:) 

@x1d ja zrobiłem coś takiego do otwierania polykega.

@chprzemo jak chcesz to dam bratu ze 2 petainery 30 litrowe i Ci je weźmie do Warszawy. Musiałbyś sobie od niego je odebrać. Sprawdzisz czy Ci pasuje ;)

Ja petainery myłem przez głowicę. Do złącza gazowego podłączyłem wąż prysznicowy (ten sam gwint 1/2), keg ustawiony do góry nogami i puszczałem gorącą wodę z kranu. Ciśnienie które się zrobi w kegu ładnie wypycha wodę przez głowicę wyjściem piwnym. Potem możesz to sobie zalać środkiem myjącym jakim chcesz (poza naoh), wypłukać, zdezynfekować starsanem i gotowe.

Edited by nike21

@nike21 dzięki ale mam kilka 30, do tego mam też w okolicy źródło na nie. Kiepsko pasują do kegeratora i odpuszczam, może więcej wina będę robił i użyje ich do fermentacji.

Mały, ale za to ciekawy. Kegerator jest oryginalny, jest to lodówka w której było ustrojstwo do wyszynku piwa. Maszynka posiada zbiornik do ktorego wkłada się jakiś pojemnik z piwem (pracując w browarze raz widziałem takie Pety z których wychodził jedynie wężyk bez podłączenia głowicy), obok pojemnika jest mała sprężarka która tłoczy powietrze, ściska worek/pet w pojemniku i tak realizowany jest wyszynk. Lodówka ma oryginalny otwór pod kran, jest mała, sprytna I fabrycznie czarna- podoba mi się:) 

aaa dostałem info o wymiarach tych petów- wysokość  54 cm, srednica 25

4 godziny temu, nike21 napisał:

Do złącza gazowego podłączyłem wąż prysznicowy (ten sam gwint 1/2), keg ustawiony do góry nogami i puszczałem gorącą wodę z kranu. Ciśnienie które się zrobi w kegu ładnie wypycha wodę przez głowicę wyjściem piwnym.

Zaraz, a nie odwrotnie? :D O ile kojarzę to wyjście piwne zaczyna się tą rurką przy dnie peta. Jak on jest do góry dnem to jak ta woda wylatuje? :D  Chyba ze lejesz do pełna.

Tak, odwrotnie. Prysznic podłączam do wyjścia piwnego a gazowym ucieka woda.

Byłem dziś odebrać kilka kegów z tego ogłoszenia. To są poly kegi po winie musującym. Trzeba dorobić klucz z rury pcv do odkręcenia. Wrzucę fotki jak to ogarnę. Dzięki za namiar na ogłoszenie :)

Mam nadzieje, ze dla mnie sympatyczna Pani zostawi:) oby się nie okazało, że wszystkie pójdą na miejscu:)

Fajnie, ze mogłem pomóc.

Odbierałem u teścia tej pani, a przez telefon wspominała, że ma10 szt dla kogoś odłożone. tylko te 20 litrowe po winie mają te plastikowe obręcze na dole i u góry. 30 litrowe po piwie to normalne petainery.