Skocz do zawartości

Lodówka - spadek wydajności


Radi_wroc

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Ostatnimi czasy zauważyłem lekki spadek wydajności lodówki i tak mnie zastanawia jeden szczegół poza rozszczelnieniem lub dokonaniem żywota przez kompresor.

W mojej lodówce parownik umieszczony jest w tylnej ściance za plastikiem , j ednak w chwili obecnej nie mogę sobie przypomnieć czy ten plastik (obudowa) dokładnie przylegała do wymiennika czy też nie. W chwili obecnej jest jakby bąbel powietrza pomiędzy wymiennikiem a plastikiem wyścielającym wnętrze, co poniekąd by tłumaczyło spadek wydajności. 

 

Zanim zacznę grzebać przy tym m to poratujcie informacją jak macie u siebie. 

Fot. mojej z kegami poniżej.

 

IMG_20201010_113321_resized_20201022_105820491.jpg

Edytowane przez Radi_wroc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bąbel w plastiku świadczy o rozszczelnieniu się zatopionej w piance poliuretanowej instalacji. W ciągu kilku tygodni twoja lodówka przestanie schodzić do temperatur poniżej 10 stopni, a potem zupełnie wyzionie ducha.

Rzecz nienaprawialna, bo nikt ci nie zlutuje tych rurek w cenie nowej lodowki. Można dobić czynnika, ale to pomoże na kilka dni, może tygodni.

Zacznij się rozglądać za nową, raczej.

 

 

12 godzin temu, Radi_wroc napisał:

 

Edytowane przez Kaniutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kaniutek napisał:

Bąbel w plastiku świadczy o rozszczelnieniu się zatopionej w piance poliuretanowej instalacji. W ciągu kilku tygodni twoja lodówka przestanie schodzić do temperatur poniżej 10 stopni, a potem zupełnie wyzionie ducha.

Rzecz nienaprawialna, bo nikt ci nie zlutuje tych rurek w cenie nowej lodowki. Można dobić czynnika, ale to pomoże na kilka dni, może tygodni.

Zacznij się rozglądać za nową, raczej.

 

Coś tak przypuszczałem. Czuję, że znaleźć znowu taka chłodziarkę to będzie nie lada wyzwanie.

Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.