Skocz do zawartości

Piwo świąteczne


JanŁaski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich adeptów piwnego rzemiosła.

Jestem po butelkowaniu pierwszej warki z brewkitu. W ramach rozwoju, chciałbym teraz przeprowadzić warzenie z zacieraniem. Wrodzona oszczędność każe jednak od razu zrobić zakupy na kilka warek. Postanowiłem, ze będą to  piwa: pszeniczne, świąteczne i session IPA. Zacząłem więc szukać receptur, przy czym najbardziej newralgicznym punktem wydaje się piwo świąteczne. 

Przepis na pszeniczne znalazłem taki: 

https://wiki.piwo.org/Hefe-Weizen,_Sławomir_Franaszek_(Franekkkk)

Doświadczony piwnie znajomy twierdzi, ze do fermentowania piwa świątecznego z dodatkiem cynamonu należy użyć gęstwy. Czy to prawda? Jeżeli tak, to czy gęstwa drożdżowa po piwie pszenicznym się do tego nada?. Jeżeli gęstwa po piwie pszenicznym, to czy w ponizszym przepisie coś należałoby zmienić?

Trzecie piwo, które chciałbym zrobić z zakupionych surowców to session IPA na samym słodzie pale ale:

Czy coś z moich planów koledzy i koleżanki by skorygowali? 

Dziękuję za wszystkie sugestie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Session IPA polecam co zrobić po jak najmniejszej lini oporu.

95% pilzneński 5% carapils zacieranie 66* 40min 72* 20min 78 filtracja.

chmiel tylko na goryczkę polecam IUNGA. Przefermrntuj dobrze przed rozlewem dodaj ulubiony chmiel na cicha w ilości najlepiej minimum 10g/1l. Citra mosaic Amarillo u mnie zrobiło mega robote w ilości 50/50/50 na 15l piwa ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Juniorek napisał:

Session IPA polecam co zrobić po jak najmniejszej lini oporu.

95% pilzneński 5% carapils zacieranie 66* 40min 72* 20min 78 filtracja.

chmiel tylko na goryczkę polecam IUNGA. Przefermrntuj dobrze przed rozlewem dodaj ulubiony chmiel na cicha w ilości najlepiej minimum 10g/1l. Citra mosaic Amarillo u mnie zrobiło mega robote w ilości 50/50/50 na 15l piwa ;) 

Dzięki! 

Ciekawostka - znak stopnia można wprowadzić, wciskając alt i 0176 na klawiaturze numerycznej po prawo.(°)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, JanŁaski napisał:

Ciekawostka - znak stopnia można wprowadzić, wciskając alt i 0176 na klawiaturze numerycznej po prawo.(°)

Ciekawostka, nie trzeba. Wystarczy wcisnąć  * i po niej duże C, a po zatwierdzeniu posta otrzymasz °C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Juniorek napisał:

Wybaczcie Panowie najwidoczniej iphone tego nie ma lub nie widziałem tego. Ale takie pytanie do was, czy o to chodzi w tym temacie? Czy to jakieś forum „informatyczne” czy o tym jak robić piwo, dobre piwo?

Niee, tamta dyskusja w ogóle była bez sensu, nie przejmuj sie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o poradę. Mam na fermentacji stouta, które postanowiłem w części przerobić na piwko świąteczne. Chcę dodać aromaty piernikowe, pytanie czy i jak to zrobić na tym etapie? Z tego co czytam to dodaje się przyprawy lub dodatki na etapie warzenia. Ja to mam już za sobą, ale może coś na cichą? Jak myślicie? Może zrobić oddzielnie jakiś ekstrakt z przypraw, albo dodatków i dolać na kilka ostatnich dni? A może jakieś gotowe ekstrakty/ syropy odpowiednio rozwodnione? Macie jakieś przemyślenia?

 

Docelowo chcę na to przeznaczyć max 10L.

 

Edit: A może kawa piernikowa?

Edytowane przez rust
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, rust napisał:

Prośba o poradę. Mam na fermentacji stouta, które postanowiłem w części przerobić na piwko świąteczne. Chcę dodać aromaty piernikowe, pytanie czy i jak to zrobić na tym etapie? Z tego co czytam to dodaje się przyprawy lub dodatki na etapie warzenia. Ja to mam już za sobą, ale może coś na cichą? Jak myślicie? Może zrobić oddzielnie jakiś ekstrakt z przypraw, albo dodatków i dolać na kilka ostatnich dni? A może jakieś gotowe ekstrakty/ syropy odpowiednio rozwodnione? Macie jakieś przemyślenia?

 

Docelowo chcę na to przeznaczyć max 10L.

 

Edit: A może kawa piernikowa?

 

Można np. zamacerować w jakimś pasującym alkoholu (niewielka ilość, tyle, żeby przykryło) i dodać całość - tylko później dobrze odfiltrować, żeby coś z przypraw do butelek się nie dostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.