Skocz do zawartości

Nagłe zatrzymanie fermentacji


Rafal Toruń

Rekomendowane odpowiedzi

W czwartek robiłem milk stouta. W piątek fermentacja ruszyła, że prawie wychodziło przez rurkę a dziś już widzę że ustała. temperatura 19c. Brak piany ani bomblowania... 1 dzień to wiadomo za mało.... nigdy tak się mi nie działo a nic w procesie nie zmieniłem .... co to może być za przyczyna ????

Drożdży wsypałem 1 paczkę Lallemand Danstar Windsor .. Zastanawiam się już czy nie za mało ? ale jak rok temu robiłem wg tego samego przepisu wystarczyła 1 fakt że inne drożdże ...

 

Zacieranie w 68C ale mogło na początku podskoczyć na kilka chwil do 72.. może tu jest problem ?

 

Co robić ?

Czy powinienem dosypać dodatkową paczkę ??? mogę to zrobić najszybciej we wtorek ...

Edytowane przez Rafal Toruń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rafal Toruń napisał:

W czwartek robiłem milk stouta. W piątek fermentacja ruszyła, że prawie wychodziło przez rurkę a dziś już widzę że ustała. temperatura 19c. Brak piany ani bomblowania... 1 dzień to wiadomo za mało.... nigdy tak się mi nie działo a nic w procesie nie zmieniłem .... co to może być za przyczyna ????

Drożdży wsypałem 1 paczkę Lallemand Danstar Windsor .. Zastanawiam się już czy nie za mało ? ale jak rok temu robiłem wg tego samego przepisu wystarczyła 1 fakt że inne drożdże ...

 

Co robić ?

Czy powinienem dosypać dodatkową paczkę mogę to zrobić najszybciej we wtorek ?

 

Jakie blg początkowe, 19° to temperatura otoczenia, brzeczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Rafal Toruń napisał:

temperatura brzeczki, otoczenie ok 20. teraz przeniosłem do chłodniejszego ok 19 czyli pewnie brzeczka spadnie na jakieś 18.

 

Blg początkowe 12,5 (z 0,5kg laktozy)

 

 

Któryś pomiar temperatury jest błędny - temperatura fermentującej brzeczki na pewno nie była niższa niż otoczenia. A w jakiej temperaturze zadałeś drożdże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Rafal Toruń napisał:

też tak ok 20 / 19 było i faktycznie rano był kataklizm - pracowała fantastycznie. temperaturę brzeczki wskazuje mi termometr ciekłokrystaliczny przyklejony na fermentorze

 

Konkretnie tego szczepu nie używałem, ale: " burzliwa fermentacja może być zakończona w 3 dni w temperaturze w 20°C ".

Zadałeś w 20°, drożdże jeszcze trochę podbiły temperaturę, w 1,5 dnia przerobiły większość cukrów i teraz fermentacja spowolniła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zobaczę wieczorem blg. ale jeżeli by się okazało że będzie na poziomie powiedzmy +/- 8Blg to dodawać kolejną saszetkę drożdży ?

i kolejne pytanie czy mogą to być inne drożdże np S-04 ?

Edytowane przez Rafal Toruń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Rafal Toruń napisał:

ok zobaczę wieczorem blg. ale jeżeli by się okazało że będzie na poziomie powiedzmy +/- 8Blg to dodawać kolejną saszetkę drożdży ?

i kolejne pytanie czy mogą to być inne drożdże np S-04 ?

 

W tym momencie nie dodawałbym już nowych. Fermentacja ruszyła, ilość drożdży była w miarę prawidłowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rafal Toruń napisał:

widzę że jeszcze coś tam się dzieje mimo że nie ma piany bo wypycha pokrywę. ok nie ma co.

A do ilu w tej sytuacji zejść powinno blg ?

 

Nie ma jakiejś jednoznacznej granicy - aż przestanie spadać i będzie w okolicy standardowego odfermentowania dla danego szczepu. Dla tych drożdży w okolicy 70%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Rafal Toruń napisał:

sprawdziłem dzisiaj i moje obawy się sprawdziły ? po tygodniu z 12,5 spadło do 10...

co robić da się to uratować ?

 

Czym mierzysz odfermentowanie? Jeśli refraktometr, to czy przeliczyłeś wynik? Jeśli spławik, to czy sprawdzałeś na wodzie?

Trochę dziwne, że zaczęło fermentować, ale odfermentowało tak minimalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.