Skocz do zawartości

Kölsch problem z fermentacją


daamian3

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

na moją 4 warkę wybralem piwo w stylu Kölsch, ze względu na to że jeszcze temperatura dopisuje, a wszystkie poprzednie były mocno chmielone w stylu ipa.

 

Po tygodniu fermentacji blg spadło z 11 do 5. Przelałem na cichą, z myślą że piwo dofermentuje, jednak po kolejnym tygodniu BLG jest na podobnym poziomie (4.5). Co teraz zrobić? Czy rozlewać? Według przepisu powinno przerobić prawie cały cukier 1-2 BLG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie drożdże, jak zacierane?

 

Coście się wszyscy uczepili tego że drożdże za mało zjadły? Dzień w dzień nowe posty o tym czy to już koniec fermentacji, czy może jeszcze dojedzą. Jak BLG nie spada, to w 90% już więcej nie spadnie, więc zalecam skończyć tę masową histerię pod tytułem "czy aby nie uśpiłem drożdży"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przelewaj piwa zanim fermentacja się nie skończy. Nie sugeruj się przepisem w styly 7 dni burzliwej, 7 cichej. Drożdży nie interesuje co jest napisane w przepisie. 

Najważniejsze informacje: jakie i ile drożdży, jaką temperatura zacierania i fermentacji? 

Prawdopodobnie będziesz miał piwo niedofermentowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

Zacieranie:

-10 minut 50°C,

-60 minut 64°C,

-10 minut 78°C.

 

Drożdże Safbrew S-33 - 1 opakowanie na 24l.

 

Fermentacja w temperaturze 18°C.


@Hary86

rozumiem, zastanawiam się tylko czym to jest spowodowane, zacierałem w temperaturze 64 stopnie więc w teorii powinno być mocno fermentowalna brzeczka, kierując się doświadczeniem z poprzednich warek, IPA przefermentowała mi mocniej i to z większego ekstraktu, może takie drożdże po prostu?

 

@anatom

sprawdzałem ekstrakt, przez 3 dni nie zmienił się.

 

 

 

Edytowane przez daamian3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, daamian3 napisał:

 

@anatom

sprawdzałem ekstrakt, przez 3 dni nie zmienił się.

Brak zmiany ekstraktu przez 3 dni nie musi świadczyć o prawidłowym przefermentowaniu piwa. Tym bardziej że minęło 7 dni. To tak na przyszłość. Fermentacja może się zatrzymać, trzeba zareagować, podnieść temperaturę np. 

 

Te S33 to są nieprzewidywalne. Mogły w 18C tak się zachować. Czasem schodzą niżej w wyższych temperaturach. Producent podaje że odfermentowanie średnie więc może być te 4 - 4,5 plato z 11.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, daamian3 napisał:

Przelałem na cichą, z myślą że piwo dofermentuje

Tak na przyszłość. Aby odfermentowało, zostaw w tym samym fermentorze. Chyba, że masz inne powody zlewania na cichą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Piwo jest już gotowe. Po posmakowaniu dowiedziałem sie prawdopodobnie co było przyczyną niedofermentowania. 

Otóż z powodu zbyt długiego i intensywnego warzenia (odparowało ponad 17% brzeczki) nastąpiła zbyt intensywna reakcja przemiany cukrów i aminokwasow w związki melanoidynowe (reakcja Maillarda). Piwo jest intensywnie tostowe, karmelowe, ciasteczkowe i ma pomarańczowy kolor (a użyłem tylko słodu pilzneńskiego). Nie ukrywam że nie do końca o taki styl mi chodziło ?ale nie jest złe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.