Skocz do zawartości

druga warka z brewkitu + dochmielanie


krawczyk1991

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki wszystkim za odpowiedzi ,a najbardziej Tobie C404 ! takiej porcji wiedzy potrzebowałem ?  dziś zamawiam Garnek 13 lub 15 l bo te z biedronki emaliowane okazały sie tragiczne ,  i chmielenie wykonam z połową ekstraktu a druga połowę  rozpuszczę w cieplej wodzie i dodam prosto do fermentora tak jak mówicie. mam nadzieję tylko ze mi płyta nie pęknie od 15l garnka ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem dokładniej temat i postanowiłem że przenoszę się z produkcją do rodziców , tam mam dostęp do kuchenki gazowej i dużego garnka , najzimniejsze miejsce jakie będę miał do fermentacji 17-18°C . Oczywiście tak jak podpowiadacie wcale nie będę używał tego brewkita tylko zrobię na samych ekstraktach 3 puszkach 1.7kg , około 24l planowane blg 15-16.

Chmielenie :

chinock

60' -25g

15' - 30g

0' - 30g 

chmielenie na zimno będzie citrą 60g 

Wg. Kalkulatora powinienem uzyskać około  45IBU.  Widzę że większość z was mówi że wystarczająco będzie na to jedna paczka Us-05 więc tak zrobię , mam nadzieję że wyjdzie z tego coś pijalnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo warzylem wczoraj wyszło 23 l 17blg i Jednak ostatecznie nachmielilem jeszcze inaczej . Wg kalkulatora 55IBU

60- chinock 30g

25- chinock 30g

5- chinock 30g

0- cascade 25g

 

Do chmielenie na zimno mam 60g citry i 25 cascade 

Edytowane przez krawczyk1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, krawczyk1991 napisał:

Piwo warzylem wczoraj wyszło 23 l 17blg i Jednak ostatecznie nachmielilem jeszcze inaczej . Wg kalkulatora 55IBU

60- chinock 30g

25- chinock 30g

5- chinock 30g

0- cascade 25g

 

Do chmielenie na zimno mam 60g citry i 25 cascade 

 

Pamiętaj tylko o dobrym odfiltrowaniu chmielu, inaczej będziesz miał gushing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2020 o 16:28, c404 napisał:

 

  • w zasadzie jeżeli chodzi o chmiel dodawany na goryczkę i smak w tak małej ilości wody i dużym ekstrakcie to nie mam uwag. Dodajesz więcej i jakoś to gra.

 

 

Super porcja wiedzy, ale jakbyś mógł jakoś wyjaśnić powyższe zdanie. Ja właśnie uwarzyłem 22l z 3ch puszek ekstraktów. Garnek 9l przez większość czasu jeden ekstrakt i woda. Chmiele w woreczkach z pończochy. Z kalkulatora wychodzi 97ibu, o połowę za dużo niż bym chciał. Sugerujesz że chmielenie w workach obniży o ok 10%, a jak może wpłynąć na finalna goryczkę fakt, że chmieliłem w 9l garnku z 1 ekstraktem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jancewicz napisał:

1 ekstrakt w 9l garnku to jakieś 12-13blg więc chmielenie w takim stężeniu można uznać za "standardowe"

 

No tak, nieprecyzyjnie się wyraziłem. Garnek miał pojemność 9L, wody dałem 3,5L i jeden ekstrakt 1.7L na początku, zostawiając resztę gara na 2 pozostałe ekstrakty dodane na końcówce gotowania. Czy takie nasycenie wpłynie na obniżenie goryczy w finalnym produkcie? Jeśli tak to masz może pojęcie w jakim stopniu? Wiem, że dokładnie nie da  się ocenić bo za mało danych i za dużo zmiennych, ale może jakieś c.a.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, szfed83 napisał:

 

No tak, nieprecyzyjnie się wyraziłem. Garnek miał pojemność 9L, wody dałem 3,5L i jeden ekstrakt 1.7L na początku, zostawiając resztę gara na 2 pozostałe ekstrakty dodane na końcówce gotowania. Czy takie nasycenie wpłynie na obniżenie goryczy w finalnym produkcie? Jeśli tak to masz może pojęcie w jakim stopniu? Wiem, że dokładnie nie da  się ocenić bo za mało danych i za dużo zmiennych, ale może jakieś c.a.?

 

Jeśli przez większość gotowania (czyli, jak rozumiem, jakieś 45 minut?) był rozpuszczony jeden ekstrakt, to było to około 19°blg. Przy wyższym blg poziom utylizacji chmielu jest niższy. W tym wypadku zamiast 22% (dla końcowych 16°blg) było około 20%, więc goryczka powinna być niższa o jakieś 10%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.