Skocz do zawartości

Przygotowania do wyszynku - zakup sprzętu


goldi_WRO

Rekomendowane odpowiedzi

Bo ja wiem. Do kegeratora potrzebujesz lodówkę, kolumnę i kran. Nawet kupując używane wydasz pewnie koło 1000zł. Schładzarka Pygmy 20 od @maaciej6 to koszt 1400zł. I masz nowe, małe i zgrabne i jak chcesz to możesz to nawet chować do jakiejś szafki po użyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, nike21 napisał:

Bo ja wiem. Do kegeratora potrzebujesz lodówkę, kolumnę i kran. Nawet kupując używane wydasz pewnie koło 1000zł. Schładzarka Pygmy 20 od @maaciej6 to koszt 1400zł. I masz nowe, małe i zgrabne i jak chcesz to możesz to nawet chować do jakiejś szafki po użyciu.

Lodówkę kupiłem za 200zł z dostawą. Kolumnę z 3 kranami udało mi się złapać za 50 (sic!). W dodatku wcale nie potrzebujesz kolumny, ja kran osadziłem po prostu w drzwiach lodówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta chłodziarka zbija 10 stopni w 20h dla 100 litrów płynu (wg wykresu na aukcji). Czyli w godzinę schłodzi 5 litrów o 10 stopni. Trochę długo. Obawiam się, że piwa w przepływie Ci to nie schłodzi. Pygmy ma wydajność 20 litrów na godzinę czyli 4x tyle. I chyba o więcej niż 10 stopni...

Edytowane przez nike21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, goldi_WRO napisał:

aha, no własnie nie wiedziałem jak działa chłodziarka. Czyli dupa.

To zostaje opcja przelewania z kega do małych petów, tyle ile aktualnie potrzeba i chłodzenie tego. 

wez pod uwage ze przelewanie do petów też nie będzie takie proste jak nie będzie schłodzone, nagazowywanie też bo będziesz musiał dać spore ciśnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie zmieścisz małej lodówki obok fermentora? Tą chłodziarkę postawisz na niej i wcale wiele miejsca nie stracisz. Jeszcze odkręcić nogi z fermentora też dać go na górę.

 

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Gwynbleidd napisał:

wez pod uwage ze przelewanie do petów też nie będzie takie proste jak nie będzie schłodzone, nagazowywanie też bo będziesz musiał dać spore ciśnienie

Używając tego https://pl.aliexpress.com/item/33040311391.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.4be35c0fw2YYdj da się przetoczyć z kega do peta piwo o temp >20^ bez w pienienia w butelce. Tylko potem przed odkręceniem tej "czapki" trzeba piwo schłodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mibor napisał:

Używając tego https://pl.aliexpress.com/item/33040311391.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.4be35c0fw2YYdj da się przetoczyć z kega do peta piwo o temp >20^ bez w pienienia w butelce. Tylko potem przed odkręceniem tej "czapki" trzeba piwo schłodzić.

no ale to ile byś musiał takich mieć, a nawet plastikowe te głowice nie są tanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gwynbleidd napisał:

no ale to ile byś musiał takich mieć

Wszystko zależy od potrzeb i możliwości.  Chyba całego kega nie będzie jednorazowo przetaczał w pety. Po schłodzeniu "czapkę" da się bez problemu zamienić na nakrętkę i można zalać kolejnego peta. Przy  2 "czapkach" i butelkach np. 2 litrowych chłodzisz jednorazowo 8 piw. Nikogo nie namawiam i nie mówię że to najlepsze rozwiązanie,  pokazuje tylko alternatywę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
2 godziny temu, nike21 napisał:

Głowica wygląda na normalną. Natomiast fitting w kegu ma jakąś dziwną wypustkę. 

 

Petkegi tak mają, w zasadzie to jest takie zagłębienie pomiędzy brzegiem a środkiem. Z moimi chińskimi głowicami wchodzi mocno na wcisk, zwłaszcza pod koniec wsuwania, nieraz trochę plastiku nawet się zdrapie z brzegu, ale ostatecznie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.