Skocz do zawartości

Burzliwa fermentacja


Szymon Zok

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie.

Mam pytanie, gdyż w sobotę wstawiłem piwo z brewkitu (real ale).W niedzielę oraz poniedziałek miałem burzliwą fermentację.Rurka bulkala prawie cały czas a dzisiaj praktycznie cisza i widać centymetrowy osad z drożdży na dnie.Moje pytanie brzmi.Jak długo mam trzymać piwo w fermentorze?bo według instrukcji około 7 dni.

IMG_20201006_060131.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Szymon Zok napisał:

23-24 stopnie.Teraz rurka bułka 2 razy na godzinę.

 

Drożdże z brewkitu?

Najprawdopodobniej zbyt wysoka temperatura i większość cukrów już została przejedzona. Sprawdź blg za 10 dni, później za kolejne 3, jeśli nie spada, można butelkować.

A na przyszłość - postaraj się chociaż o styropianowe pudło do fermentacji, żeby utrzymać stałą (i niższą) temperaturę. Drożdże też warto zmienić na coś pewniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dodac, nic ujac. Przy 23-24° otoczenia (czyli jakichs 25-26 fermentacji, lekko liczac) to po 3 dniach jest po ptokach. Ekstrakt poczatkowy, jak sie domyslam, przy red ale mogl byc w okolicach 12 BLG, wiec co mialo byc zjedzone, to juz jest zjedzone. Obawiam sie, ze mogles w ten sposob sporo stracic na smaku piwa, ale kto wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz areometru to na wszelki wypadek poczekaj ze 2 tygodnie, chociaz to I tak bedzie wrozenie… Areometr to podtsawowe wyposazenie piwowara wiec nie odkladaj zakupu.

piersze piwo (o ile to pierwsze) I tak schodzi szybkow wiec nie zdazy przegazowac ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Szymon Zok napisał:

Tak to pierwsze piwo,

Przy kolejnych warkach nie popełniaj tego jakże częstego błędu którym jest fermentacja w zbyt wysokich temperaturach, a twoje piwa wejdą na zupełnie inny poziom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.