Skocz do zawartości

Podłączenie chłodnicy do kranika ogrodowego


filipendo125

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dopiero zaczynam swoja przygode z warzeniem piwa (mam za soba kilka warek z brewkitu), ale mam zamiar pierwszy raz sprobowac zacierania. Przygotowalem sobie plan, sprzet kupilem i zaczynam sie zastanawiac nad przejsciami pomiedzy pojedynczymi krokami planu.

Najwiekszy problem mam z podpieciem chlodnicy. Zakupilem sobie taka chlodnicę, ktora ma 10mm srednica rury i planowalem do niej dostarczac wode kranikiem ogrodowym, ktory mam w budynku. Kranik ogrodowy jest naturalnie wiekszy niz te 10 mm srednicy na chlodnicy i zastanawiam sie, jak spiac jedno z drugim, zebym mogl w miare latwo to montowac i tez zebym potem to mogl w miare latwo czyscic.

 

Jedyny pomysl do glowy, jaki mi przychodzi to kupienie wezyka do kranu ogrodowego i przymocowanie do chlodnicy cybantami. Mam jednak watpliwosc,czy to bedzie dzialac i mam wrazenie,ze to moze przeciekac. Ma ktos doswiadczenie z takim polaczeniem? Moze macie jakis lepszy pomysl jak to polaczyc lub co zrobic, zebym sobie oszczedzil problemow w przyszlosci?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, x1d napisał:

Zrob sobie przejscie najlepiej na  szybkozlaczke  zakladajac na chlodnice wezyki o odpowiednich srednicach. Polaczenie powinno byc poza obrysem kotla.


W tym przypadku rozumiem, ze za kazdym razem nakladasz wezyki na chlodnice? W sumie rozwiazanie dosyc proste i tez o tym myslalem, ale nie wiem, czy robia szybkozlaczki na takie male rurki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, paulox81 napisał:

Wężyk igielitowy 10x1,5mm (z brico) + złącze jak na foto. Wężyk bardzo ciężko naciągnąć na to złącze, ale po chwili we wrzątku igielit robi się miękki i jakoś można naciągnąć. jak wystygnie nie da rady wyciągnąć tak się zasklepia na złączce.chlodnica-wezyk10mm.thumb.jpg.7a946055711aa6a115abac07ad3c49d6.jpg


Czy do chlodnicy dokrecasz jakies zaciski, cybanty? Nie boisz sie, ze Ci pod cisnienem wyrzuci te rurke z chlodnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, filipendo125 napisał:


Czy do chlodnicy dokrecasz jakies zaciski, cybanty? Nie boisz sie, ze Ci pod cisnienem wyrzuci te rurke z chlodnicy?

nie, po prostu wciskam i ustawiam mały przepływ wody, ale przydałoby się zabezpieczyć opaską ślimakową, za pierwszym razem za mocno odkręciłem wodę wąż wyskoczył.

Edytowane przez paulox81
Doprecyzowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.