Skocz do zawartości

Erytrol


ktoZjarany

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w planach uwarzyć miodową warkę i zdecydowałem dosłodzić piwo erytrolem, ale nie znalazłem nigdzie podpowiedzi ile można by go dodać. 

Także pytanie od osób, które już używały tego słodzika - ile erytrolu w przeliczeniu na litr piwa daje jaką końcową słodycz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erytrytol jest mniej słodki od cukru, jak dobrze kojarzę powinno się go stosować w ilości 1,3:1 (erytrol:cukier), także może to Ci pomoże.

Jeśli nie testowałeś to proponuję zrobić samemu test i do butelek pododawać różnie ilości, np 5g,10g,15g i ocenić która słodkość najbardziej Ci odpowiada.

Osobiście testowałem tak kiedyś Cydr, do którego dodawałem wtedy słodzik w tabletkach 1, 2 lub 3 sztuki :) i po nagazowaniu żonka oceniła który jej najbardziej smakuje, bo ja osobiście uwielbiam cydr wytrawny :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z moich testów wyszło, że:

do 5g erytrolu/erytrytolu na jedno piwo słodki smak jest bardzo mało wyczuwalny.

ja zdecydowałem się użyć 7.5g na piwo.

do 10-15 g słodkość jest już całkiem spora, ale myślę, że chcąc bardzo słodkie piwo tyle będzie okej.

według moich testów na kilku osobach, powyżej tego już jest zbyt słodko, ale komuś akurat może to pasować.

 

także reasumując (na 500 ml piwa):

5 g - mało słodkie

7.5 g - średnio mało słodkie

10 g - średnio słodkie

15 g - bardzo słodkie

 

jeszcze wrzucę kilka słów kluczowych, jakby ktoś tak jak ja szukał informacji w google xd

dosładzanie piwa erytrolem, erytrytol w piwie, słodkie piwo ze słodzikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.