Skocz do zawartości

patenty na wyciskanie jabłek


groszeq

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

Szukam patentu na wyciskanie 20+ kg jabłek. Przerabiałem już kiedyś sokowirówkę i średnio miło to wspominam.

Wiem, że są prasy, ale nie będę kupował na jeden raz. Można gdzieś wypożyczyć? Albo zlecić wyciskanie?

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj zobacz:

https://haps.pl/Haps/7,167251,24421140,jak-zrobic-sok-z-jablek-podajemy-wam-przepis-jak-przygotowac.html

w szczególności:

Do wyciśnięcia soku z jabłek przyjdzie nam z pomocą również blender. To prostsze niż się wydaje. Wystarczy przygotować sobie wysoki i stabilny dzbanek. Do dzbanka lub kielicha wrzucamy nasze jabłka i dodatki. Całość zalewamy ok. 400 ml czystej wody. W ten sposób łatwiej zblendujemy wszystkie składniki. Proces mielenia powtarzamy kilkukrotnie aż uzyskamy płyn o konsystencji koktajlu lub smoothie. Na samym końcu przecedzamy napój przez gęste sito lub serwetę. Pozostały miąższ odciskamy dokładnie, aby wydobyć z niego ostatnie krople pysznego soku. Gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem kiedyś coś na wzór tego:

 

Działa bardzo dobrze przy większej ilości. Do tego taki przyrząd do robienia pulpy z jabłek własnej roboty. Wiertarka, wiadro fermentacyjne, pulpa. Potem pulpa do kosza wyłożonego prześcieradłem i wyciskanie. Roboty trochę jest, ale też sprzęt robiony dawno i wyciskacz dałoby się zrobić dużo lepiej. 

 

IMG_20200922_091909.jpg

IMG_20200922_091942.jpg

Edytowane przez darinho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.