Skocz do zawartości

Pierwsze zacieranie + Amarillo


Szagi

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Prosiłbym o jakąś super prosta recepturę z zacieraniem jedno-temperaturowym.

Zostało mi 100g chmielu amerillo o chciałbym go jakoś wykorzystać a przy okazji spróbować sił w zacieraniu.

 

Zacieranie z użyciem worka zaciernego w stałej temperaturze w garnku 19 lub 35l.

Fermentacja w 18 stopniach - stała temp.

 

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMASH!

Maris Otter, a może nawet wiedeński te 5 kg pewnie dasz radę zatrzeć w 35 litrowym.

65°C edit: no dobra 66-67°C

Chmiel niedużo na 60 min (10g albo mniej), mało na 15 minut (15 g?), resztę pół na pół na flameout i whirpool.

Ale weź kup chłodnicę, bo bez niej nie zrobisz piwa, które Ci pokaże chmiel.

edit: poczytaj

 

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie SMaSHa w takim razie.

 

100% jakiegoś bazowego Pale Ale lub Pilzneńskiego 4-5 kg w zależności ile chcesz mieć ekstraktu początkowego.

Zacieraj w 68C.

 

Na goryczkę nachmiel na 30-40 IBU jak lubisz.

Resztę chmielu podziel na 3 i daj na 10 minut przed końcem, 20 minut na hopstand po schłodzeniu do 80C i reszta na zimno.

 

O i Zasada mnie ubiegł z pomysłem :)

Edytowane przez Wuuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 15.09.2020 o 15:18, Wuuu napisał:

 

Resztę chmielu podziel na 3 i daj na 10 minut przed końcem, 20 minut na hopstand po schłodzeniu do 80C i reszta na zimno.

 

Planuję zrobić SMASH biab.

5KG pale ale + Sorachi ace i może trochę Lemon drop (bo akurat promka jest w TB :D)

 

Pytanie z serii głupich :)

Dodaję chmiel na goryczkę do hop spidera, gotuję to, potem dosypuję na 10 minut a następnie dosypuję kolejną ilość na hop stand po schłodzeniu do 20 stopni?

Chodzi mi o to czy kiedykolwiek wyciągam zawartość hop spidera czy tylko dodaję.

No i czy dodając do hop spidera na hop stand - kiedy już mam tam masę granulatu to czy to się dobrze wymiesza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz wyrzucać poprzedniego chmielu. Natomiast na hop stand dobrze jest mieszać brzeczkę od czasu do czasu.

Jeśli masz mały hop spider to pomyśl o wrzuceniu chmielu na goryczkę do siatki muślinowej/nylonowej jeśli masz, a aromatyczny w hop spiderze.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Szagi napisał:

hop stand po schłodzeniu do 20 stopni?

Po schłodzeniu do 80 stopni.

36 minut temu, Szagi napisał:

No i czy dodając do hop spidera na hop stand - kiedy już mam tam masę granulatu to czy to się dobrze wymiesza?

Wywal hopspider i chmiel w garze.

37 minut temu, Szagi napisał:

Sorachi ace

I zmień chmiel. Są ciekawsze chmiele na single hop. Gorszego single hopa niż na SA to piłem tylko na Vic Secret.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zamówione - trudno spróbuję.

Sorachi będzie na goryczkę tylko więc może nie będzie tak źle. A Lemon drop na aromat dodam - więc nie będzie to jednak SMaSH.

Do tego planuję drożdze Lallemand LalBrew Verdant IPA 11 g i może do zacierania dodam 0.5kg płatków pszenicznych :D

 

Nie chcę rezygnować z Hop Spidera bo podoba mi się porządek w garnku jaki on daje ;/

 

image.png.026ce87dd0d7b3fdc10fc6648e371313.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.