Skocz do zawartości

Przezroczyste butelki


Shooba93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zastanawiam się nad użyciem przezroczystych butelek 0,4l do rozlewu piwa górnej fermentacji (butelki z Desperados'a, Somersby i  Captain Jack'a). Z tego co wiem raczej odradza się rozlewania do zielonych butelek, ze względu na możliwość zepsucia aromatu przy ekspozycji na słońce. Na chłopski rozum wydaje się, że butelki przezroczyste powinny być jeszcze gorsze niż zielone, ze względu na większą przepuszczalność światła, ale mimo wszystko wolę zobaczyć opinię bardziej doświadczonych piwowarów.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Shooba93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używam wszystkich butelek, i "tradycyjnych", i zielonych, i przeźroczystych białych (właśnie po Somersby i Jacku). Po rozlaniu stawiam je do zamkniętej szafy w piwnicy bez dostępu światła i do tej pory nie narzekam na żadną butelkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tylko dodał - uważaj podwójnie przy nagazowaniu na granaty - grube, lane, butelki odstrzeliwują dno i tyle, cienkie "szwowe" walą rozpryskowym. Raz miałem granaty (szczęśliwie piwo nie stało w mieszkaniu tylko w boksie piwnicznym), właśnie w butelkach po m. in. Desperadosie. Do dziś nie udało się z cegieł wydłubać wszystkich odłamków szkła z tych flaszek które strzeliły wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tamtomasz napisał:

 

To chodzi o działanie promieni UV a nie słońce samo w sobie. Zagrożenie istnieje tylko wtedy, gdy trzymasz butelki na słońcu bezpośrednio. Jeśli je schowasz w jakiejś szafie albo nawet półcieniu, gdzie słońce nie pada na nie bezpośrednio to unikniesz problemu.

Zmniejszasz, ale nie unikasz - promienie UV też się odbijają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.