Skocz do zawartości

Siatka zacierno filtracyjna


Shooba93

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Hary86 napisał:

Jest temat poświęcony BIAB więc polecam go po prostu przeczytać. To nie jest Facebook gdzie to samo pytanie zadaje się milion razy i za każdym razem czeka aż ktoś poda rozwiązanie na tacy. 

Jeśli nie proponujesz rozwiązania, to proszę nie komentuj szeryfie. Szukałem podobnego tematu za pomocą narzędzia wyszukaj, ale takowego nie znalazłem. Ponadto uważam, że tematy warto odświeżać, ponieważ jest całkiem możliwe, że ktoś wymyślił nowy sposób lub udoskonalił istniejący. Browarnictwo domowe to nie tabliczka mnożenia.

Edytowane przez Shooba93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Shooba93 napisał:

Cześć wszystkim!

Mam pytanie odnośnie siatki zacierno-filtracyjnej. W jaki sposób wysładzać używając takiego sprzętu?

 

Pozdrawiam.

 

Tematów o BIAB jest kilka, ale gotową instrukcję krok po kroku znajdziesz na pewno w tym

Na stronie 7 jest ulepszona wersja z "prawdziwym" wysładzaniem, gdzie autorowi wydajność wyszła dobrze ponad 80%, więc zbliżona do tradycyjnych sposobów (albo i lepsza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Shooba93 napisał:

Jeśli nie proponujesz rozwiązania, to proszę nie komentuj szeryfie. Szukałem podobnego tematu za pomocą narzędzia wyszukaj, ale takowego nie znalazłem. Ponadto uważam, że tematy warto odświeżać, ponieważ jest całkiem możliwe, że ktoś wymyślił nowy sposób lub udoskonalił istniejący. Browarnictwo domowe to nie tabliczka mnożenia.

To może to odświeżanie zacznij od przeczytania tego co już zostało napisane, bo jak widać powyżej, wcale nie trudno to znaleźć. A jak już przeczytasz wszystko i nadal będziesz miał wątpliwości, to pisz tam gdzie temat został już przerobiony na wszystkie możliwe sposoby, zamiast tworzyć nowy wątek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kucorak napisał:

 

Tematów o BIAB jest kilka, ale gotową instrukcję krok po kroku znajdziesz na pewno w tym

Na stronie 7 jest ulepszona wersja z "prawdziwym" wysładzaniem, gdzie autorowi wydajność wyszła dobrze ponad 80%, więc zbliżona do tradycyjnych sposobów (albo i lepsza).


Dokładnie o taką odpowiedź mi chodziło, dzięki bardzo. ;)2 dni temu uwarzyłem swoją pierwszą warkę, więc jestem laikiem. Nawet nie wiedziałem, że to nazywa się "BIAB".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po wyciagnieciu wora, wkladam worek do wiadra z kranikiem gdzie na spodzie mam włożona pokrywke z ikea ktora kest wyprofilowana coby worek nie zapychał kranu. I robię podbicie z kilku litrów wody i przelewam przez Młóto. Wydajnosc okolo 75-80%. A brzeczka juz się gotuje w garnku i dolewam malym garnuszkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Koora napisał:

Ja po wyciagnieciu wora, wkladam worek do wiadra z kranikiem gdzie na spodzie mam włożona pokrywke z ikea ktora kest wyprofilowana coby worek nie zapychał kranu. I robię podbicie z kilku litrów wody i przelewam przez Młóto. Wydajnosc okolo 75-80%. A brzeczka juz się gotuje w garnku i dolewam malym garnuszkiem.

 

Dałbyś radę znaleźć ofertę tej pokrywki, lub ew. zdjęcie? Ja myślałem, żeby dać pod worek sito z ikei (sprzedawane na allegro jako hop-stoper). Jestem też ciekaw jak wyliczyć proporcje wody, której dajesz do podbicia (wysładzania) w ten sposób.

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Shooba93 napisał:

znaleźć ofertę tej pokrywki, lub ew. zdjęcie? Ja myślałem, żeby dać pod worek sito z ikei

Proszę 

https://www.ikea.com/pl/pl/p/stabil-przykrywka-sito-stal-nierdz-10112530/?&gclid=EAIaIQobChMI7c_N6Ifp6wIVg9KyCh38DALGEAQYAiABEgJcZPD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg strony faktycznie w Warszawie nie ma. Można kupić wysyłkowo, albo szukać w innych lokalizacjach.

 

 

Edycja: Są też na allegro https://allegro.pl/kategoria/garnki-i-patelnie-pokrywki-68710?string=IKEA STABIL Przykrywka sito&bmatch=baseline-product-eyesa2-engag-dict45-hou-1-2-0903

Edytowane przez Mibor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawują się worki wielokrotnego użytku?

Czy rzeczywiście jest sens w taki inwestować i da się to potem jakoś sprawnie umyć i wykorzystać ponownie czy lepiej kupić tańsze jednorazowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 warek na worku z ali nic się z nim nie dzieje. Można go prać. Ja tylko płuczę . W jedynym zacieram i wysladzam a drugim filtruje bo jest to lepsze niż pończocha która się rozciąga i potem wszystko wypada tzn. osady gorące i chmiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2020 o 16:22, Koora napisał:

12 warek na worku z ali nic się z nim nie dzieje. Można go prać. Ja tylko płuczę . W jedynym zacieram i wysladzam a drugim filtruje bo jest to lepsze niż pończocha która się rozciąga i potem wszystko wypada tzn. osady gorące i chmiel.

 

A ile ma mikronów? Bo patrzę na Ali i są do wyboru (oprócz rozmiarów oczywiście) również opcje z różną gęstością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem kiedyś odfiltrować przez taką siatkę chmiel i osady białkowe i cholernie się to pieniło. Efekt był taki, że musiałem wycisnąć z niej piwo, co mogło ale na szczęście nie skończyło się zakażeniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z worka 150 mikronów i większość osadu zostaje w worku, dopiero jak odciskam, to widać, że leci mętna brzeczka co i tak nie ma większego znaczenia bo potem w czasie gotowanie większość osadów się wytrąci.

Tu jest temat o workach do BIAB:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, CERNUNNOS napisał:

Ja korzystam z worka 150 mikronów i większość osadu zostaje w worku, dopiero jak odciskam, to widać, że leci mętna brzeczka co i tak nie ma większego znaczenia bo potem w czasie gotowanie większość osadów się wytrąci.

Tu jest temat o workach do BIAB:

 

Ja dlatego też używam worka po gotowaniu aby pozbyc się osadów gorących i wygotowanego chmielu bo po whirpoolu chmiel zbija sie w stożek ale osady siedza w polowie gara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.