Skocz do zawartości

światło (słoneczne) a fermentacja


Szagi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem właśnie po przelaniu na cichą swojej trzeciej warki Equanot Pale Ale.

I mam nieodzowne wrażenie, że ta jak i wszystkie poprzednie (American Wheat oraz Lemon Pale Ale) zalatywały kwasowością.

Wiem, że piwo trzeba chronić przed światłem - fermentuję w piwnicy. Jest tam jedynie jedno małe okno na wysokości głowy a fermentory zawsze ustawiałem pod tym oknem.

Dodam że fermentuję w przezroczystych fermentorach - w teorii światło słoneczne nie miało możliwości padać bezpośrednio na piwo.

 

Jak dokładnie wyczuć czy piwo się skwasiło od słońca a nie jest to np cecha chmielu (w każdej warce używałem chmieli Amerykańskich cytrusowych)..

Czy występują z tym jakieś dodatkowe objawy?

Obecnie już profilaktycznie zasłaniam to okno - ale sprawa tyczy się American Wheat (już w butelkach),  Equanot Pale ale (na cichej) oraz Witbier (jeszcze na burzliwej), które fermentowały przed zakryciem okna.

 

Załączam plik z moją piwnicą :)

 

 

 

 

piwnica.jpg

Edytowane przez Szagi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Szagi napisał:

Witam,

 

Jestem właśnie po przelaniu na cichą swojej trzeciej warki Equanot Pale Ale.

I mam nieodzowne wrażenie, że ta jak i wszystkie poprzednie (American Wheat oraz Lemon Pale Ale) zalatywały kwasowością.

Wiem, że piwo trzeba chronić przed światłem - fermentuję w piwnicy. Jest tam jedynie jedno małe okno na wysokości głowy a fermentory zawsze ustawiałem pod tym oknem.

Dodam że fermentuję w przezroczystych fermentorach - w teorii światło słoneczne nie miało możliwości padać bezpośrednio na piwo.

 

Jak dokładnie wyczuć czy piwo się skwasiło od słońca a nie jest to np cecha chmielu (w każdej warce używałem chmieli Amerykańskich cytrusowych)..

Czy występują z tym jakieś dodatkowe objawy?

Obecnie już profilaktycznie zasłaniam to okno - ale sprawa tyczy się American Wheat (już w butelkach),  Equanot Pale ale (na cichej) oraz Witbier (jeszcze na burzliwej), które fermentowały przed zakryciem okna.

 

Załączam plik z moją piwnicą :)

 

 

 

 

Jeśli światło nie padało bezpośrednio, a jak widać ze zdjęcia - nie, to nie powinno być problemu.

Osobna sprawa, że światło mogłoby się przyczynić raczej do skunksa, jeśli skwaśniało - raczej winiłbym zakażenie lub np. zbyt mocną modyfikację wody kwasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skunks jak rozumiem objawia się głównie smrodem? 

Co do infekcji to nigdy nie miałem żadnego biofilmu na powierzchni, piwa są pijalne jedynie wyczuwalna kwasowość/cytrusowość mnie zastanawia. 

 

Może jest jakieś miejsce gdzie można wysłać próbkę (butelkę) na badania/pomiar/degustacje? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Szagi napisał:

Skunks jak rozumiem objawia się głównie smrodem? 

Co do infekcji to nigdy nie miałem żadnego biofilmu na powierzchni, piwa są pijalne jedynie wyczuwalna kwasowość/cytrusowość mnie zastanawia. 

 

Może jest jakieś miejsce gdzie można wysłać próbkę (butelkę) na badania/pomiar/degustacje? :D

 

Wg opisu najczęstsze skojarzenia: skunks, marihuana, nikotyna, stara skoszona trawa. Możesz kupić piwo w zielonej butelce, postawić na słońcu na kilka godzin i będziesz wiedział, o co chodzi.

 

Proponuję poszukać piwowarów z okolicy, pewnie znajdzie się sędzia albo ktoś bardziej ogarnięty sensorycznie, który mógłby ocenić piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś LEMON, i PszENICE. To chyba muszą być kwasne lekko. Albo do tego jeszcze miekka woda.

 

Lub po kilku warkach w wiadrach cos zamieszkało polecam NaOH. Dziala cuda po tym wiadra pachna jak ze sklepu. 

Edytowane przez Koora
Błąd w pisowni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.