Jump to content

Recommended Posts

Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie pomysł wstawiania własnych piw na wesela, w formie wynajęcia kegeratora z trzema kranami. Na kranach widziałbym piwo pszeniczne, APA oraz coś a la jasne pełne dla osób gustujących w koncerniakach, po 19 litrów każde (pojemność standardowych corneliusów). Na samym początku taka działalność miałaby zapewne formę nieoficjalną podobną do dystrybucji bimbru, chociaż wiadomo że z czasem należałoby założyć własną działalność aby uregulować wszelkie kwestie formalno-prawne.

Czy ktoś spotkał się już z takim pomysłem, lub sam go rozważał i jest w stanie powiedzieć co na ten temat, poza prognozami że jak UC się dowie to będzie płacz? ;) 

Edited by Hary86
  • 3 weeks later...
W dniu 13.09.2020 o 00:31, Hary86 napisał:

Czy ktoś spotkał się już z takim pomysłem, lub sam go rozważał i jest w stanie powiedzieć co na ten temat, poza prognozami że jak UC się dowie to będzie płacz? 

Nie sądzę żeby taki ktoś miał zamiar się tym publicznie chwalić.

Jeśli ktoś boi się represji ze strony UC czy US to zapraszam na priv. Niemniej jednak na forum mamy masę osób które sprzedają swoje piwo z pominięciem tych instytucji, a mimo wszystko pogadać można ;) No bo chyba nikt nie będzie próbował nam wmówić, że warka co tydzień lub kilka razy w tygodniu i gary po 50-100 litrów, to wszystko na własne potrzeby :D 

Edited by Hary86

Jeśli impreza będzie w jakimś lokalu trzecim (nie Twoim) to wynajmujący będzie musiał mieć zgodę od właściciela lokalu na konsumowanie Twoich piw podczas imprezy. Prawdopodobnie się nie zgodzi. Jeśli się zgodzi to na nim spoczywa cała odpowiedzialność sanitarno-prawno-skarbowa jakby się coś stało lub w razie kontroli. 

@anatom niby tak, z drugiej strony bimber czy różnego rodzaju nalewki to na weselach norma i nie słyszałem żeby jakiś dom weselny zabronił ich wstawienia. Tak jak wspomniałem w pierwszym poście, są to jak na razie luźne rozmyślania, dlatego nie chcę jakoś bardzo się tutaj sprzeczać na tematy związane z legalnością całego przedsięwzięcia ;) 

• 2 weeks later...
W dniu 30.09.2020 o 08:41, anatom napisał:

Jeśli impreza będzie w jakimś lokalu trzecim (nie Twoim) to wynajmujący będzie musiał mieć zgodę od właściciela lokalu na konsumowanie Twoich piw podczas imprezy. Prawdopodobnie się nie zgodzi. Jeśli się zgodzi to na nim spoczywa cała odpowiedzialność sanitarno-prawno-skarbowa jakby się coś stało lub w razie kontroli. 

W przypadku ciast był z tym problem, ale na własnym weselu miałem swoje piwo. Lokal nie miał obiekcji. Przywiozłem też morawskie wina zakupione u polskiego dystrybutora. Czegoś mocniejszego też można było próbować. Na tego typu imprezach domowa produkcja była od zawsze.

W mojej ocenie, jeśli ktoś nie czyni sobie z takiej działalności źródła utrzymania i jest to jednostkowe to nie powinien podlegać penalizacji. W innych nie pochwalam i nie popieram.

Edited by e-prezes