Skocz do zawartości

Płyta gazowa dla piwowara.


GaGacek

Rekomendowane odpowiedzi

Remontuje kuchnie i musze wymienić płytę gazową. Powiedzcie jakich wy płyt gazowych używacie? Co byście polecili?! Czy orientujecie się jaka nośność mają płyty ceramiczne i szklane?

Proszę nie sugerujcie mi taboretu gazowego, bo płacę za gaz ryczałtem i chce to wykorzystać.

Edytowane przez GaGacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam plyte Amica z palnikiem typu "wok" 3,5kW. Do taboretu moze troche brakuje, ale piwo warzy sie dosc komfortowo.

 

Aha, jade na propanie, wiec na ziemnym mozesz miec troche gorsze odczucia.

Edytowane przez bimbelt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wlasnie taka. Ideal to moze nie jest, ale pokretla jakos specjalnie nie przeszkadzaja. Mam garnek emaliowany 40L i miesci sie bez problemu. Inna sprawa, ze jedno pokretlo juz zniszczylem stawiajac garnek zbyt blisko. Tyle, ze to juz nie przy warzeniu piwa.

 

Aha, plus takiego ukladu jest taki, ze gdy na duzym palniku zacieram, to na palniku po przekatnej moge w mniejszym garze grzac wode do wysladzania. Przy palniku na srodku, to chyba nie byloby mozliwe, ale niech tutaj sie Dori wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupio te pokrętła usytuowane. No i moc palników słaba. Mój największy, na którym warzę ma 3,1 kW.

W instrukcji obsługi jest napisane że największy palnik ma moc 3,5 kW.

Jeżeli chodzi o moc to nie mam co narzekać bo poprzednia kuchnia byłą słabsza i dawałem rade na niej warzyć.

Edytowane przez GaGacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dori, Bimbelt jesteście super.

Darko dzięki za głos rozsądku.

 

Mój wybór padł na amica

Proponuję poszukać innej firmy.Miałem taką płytę,tylko 5-palnikową.Same problemy z nią były-kapryśne zapalarki i w ogóle problemy z zapalaniem(coś nie tak z tymi zaworami zabezpieczającymi),koszmarna do umycia,jak się coś przypali.Chwaliłem dzień,kiedy zamieniłem na indukcję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, plus takiego ukladu jest taki, ze gdy na duzym palniku zacieram, to na palniku po przekatnej moge w mniejszym garze grzac wode do wysladzania. Przy palniku na srodku, to chyba nie byloby mozliwe, ale niech tutaj sie Dori wypowie.

Faktycznie ciężko postawić jest drugi duży gar, gdy po środku stoi gar do zacierania. Zwykle jednak wodę do wysładzania grzeję później, czyli jak przeleję zacier do kadzi filtracyjnej, a tą stawiam na blacie koło kuchenki, kuchenkę więc mam wolną.

Zaletą rozwiązania z centralnym palnikiem jest po pierwsze to, że dość szybko można brzeczkę zagotować, a po drugie to, że gar stoi stabilnie na kuchence.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :(

 

Taboret to żadna pomyłka. Przy zasilaniu gazem ziemnym masz dostęp do mocnego palnika i nie braknie Ci gazu. Na kuchni w tym czasie możesz gotować obiad, wodę do wysładzania, parzyć kawę w kawiarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

odgrzewamy stare kotlety ;)

ktos moze chcialby cos dorzucic pochwalic sie czy dokonal dobrego / złego wyboru, zebym nie poplenil czyjegos bledu ;)

 

w kwesti płyt na szkle, to jak to jest z obciazeniem, nie musze sie stresowac ze peknie, jak z impetem postawie gar ~30L do zagotowania ?

no wiadomo ze nie planuje rzucac tym garnkiem :) ale tez nie jest to ciezar przy ktorym opuszczam go po milimetrze az osiadze na plycie :beer:

 

z tego co widze po zdjeciu Dori to takowy posiada, z tym ze palnik jest na srodku jest jakas roznica czy postawie gar z boku takiej plyty czy centalnie ? jakos nie moge nabrac zaufania do tego hehe

 

zakładam ze kwestia posiadania rusztu zeliwnego jest bezdyskusyjna ;]

 

pozdr :lol:

Edytowane przez ahalejcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Te płyty gazowe bez problemu wytrzymają taki pełny gar 30l?

Dzisiaj mi przyjdzie zamienić starą kuchenkę na płytę (taką z palnikiem wok) i tak się zastanawiam czy mi to kiedyś z garem nie zleci :-).

Niestety w manualu nie ma słowa o maksymalnym ciężarze jaki zniesie płyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stalowa linka + 2 karabinki zapiac za uszy od gara i wkrecic do sufitu :] plyta sie napewno nie zniszczy gar sie chyba tez nie urwie ;D jedynie zeby sie nie wywrocil haha

 

kolega wyzej pisal ze jemu nie pekla, ja dzisiaj dopiero dostane kuchnie poki co mam prowizorke wiec nie moge warzyc i testowac, wiec na juz nie potwierdze, w moim przypadku to sam sie dowiem czy nic sie nie stanie za tydzien albo i dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Aby nie rozpoczynać kolejnego wątku stwierdziłem, że warto byłoby go odkopać.

 

Posiadam dokładnie taką płytę http://www.ceneo.pl/1167395 Dotychczas gotowałem na zwykłej kuchni gazowej i wszystko było w porządku. Można śmiało gotować na tej płycie szklanej bez obaw, że coś pęknie ? Ostatnie wiadomości sprzed wielu lat, a z pewnością w tym czasie ktoś zdobył doświadczenie w warzeniu na takich płytach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.