Skocz do zawartości

Gęstwa 6 miesięcy - szczegóły


Piotr Ba

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem że są wątki na ten temat ale chciałbym dopytać szczegółowo - otwieram po 6 miesiącach i co zrobić - nie ma smrodu - przepłukać i zrobić starter to już wiem .

Jak się robi płukanie takiej gęstwy ? te martwe drożdże osiadają na dno ale po jakim czasie wszystkie martwe są na dnie a żywe pływają ?? tzn kiedy te martwe już oddzielić ?

Są to WB06, czy z gęstwą w34/70 lub S04 ma ktoś takie doświadczenia ? czy nie ma to znaczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po 2-3 tygodniach wyrzucam gęstwę. Używam tylko świeżutkiej gęstwy bo ma to ogromny wpływ na fermentację i jakość gotowego piwa.
Czyli gęstwa 6 miesięczna raczej nie... A gęstwa, która jest w piwie - ale już 6 tydzień się w nim kąpie. Taka się nada?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Muchor napisał:

Czyli gęstwa 6 miesięczna raczej nie... A gęstwa, która jest w piwie - ale już 6 tydzień się w nim kąpie. Taka się nada?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

To zależy kiedy skończyła się fermentacja piwa, jeśli kilka dni temu to ok, ale zakładam ze raczej kilka tygodni temu wiec nie wykorzystywałbym takiej gęstwy. Osobiście nie używam gęstwy starszej niż tydzień. 

Edytowane przez HoppySailor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Widziałem że są wątki na ten temat ale chciałbym dopytać szczegółowo


Widziałeś, że są wątki, a nawet nie chciało Ci się ich przeczytać... Bo w każdym tym wątku wniosek jest ten sam, że nie używa się starej gęstwy. Tym bardziej nie robi się starterów ze starej gęstwy, bo przy okazji można namnożyć bakterii, które w takiej gęstwie się pojawią.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy kiedy skończyła się fermentacja piwa, jeśli kilka dni temu to ok, ale zakładam ze raczej kilka tygodni temu wiec nie wykorzystywałbym takiej gęstwy. Osobiście nie używam gęstwy starszej niż tydzień. 
Hmmm, fermentacja skończyła się już że 2-3 tygodnie temu, jeszcze nie zdążyłem rozlać. Liczyłem, że lepiej trzymać drożdże w przefermentowanym piwie niż w wodzie i w lodówce. Sam już nie wiem?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.