Jump to content
godal07

Milkshake Mango IPA - prośba o weryfikację receptury

Recommended Posts

Cześć!

Przymierzam się do uwarzenia pierwszego piwka z dodatkiem owoców, a dokładniej chodzi o Milkshake Mango IPA. Bardzo Was proszę o opinię czy z poniższej receptury wyjdzie coś sensownego:

Zasyp:

4kg słód pale ale

1kg słód pszeniczny

1kg płatki owsiane

Chmielenie:

30g Citra 13.1% - 30'

50g Mosaic 13.2% - 0'

50g Mosaic 13.2% - na zimno 

Dodatki:

Laktoza - 0,5kg - wrzucona pod koniec gotowania

Pulpa z mango - 1kg - rzucona na burzliwą

Milkshake wychodzi dobry z receptury DORI z homebrewing. Chmielenie całe przesunałbym na 0min a pulpe radze dodać jak fermentacja już ruszy, po około 3 dniach. NIe podałeś rownież jaka  to będzie warka, jeżeli 20l to pulpy radzę dać dwa razy tyle

Milkshake wychodzi dobry z receptury DORI z homebrewing. Chmielenie całe przesunałbym na 0min a pulpe radze dodać jak fermentacja już ruszy, po około 3 dniach. NIe podałeś rownież jaka  to będzie warka, jeżeli 20l to pulpy radzę dać dwa razy tyle
Koniec końców skorzystałem właśnie z zestawu homebrewing Miałem jednak trochę citry (40g), którą chciałem już wykorzystać i dałem ją na ostatnie 10 minut gotowania.
Tak, warka 20l. Myślałem właśnie czy ten 1kg to nie za mało, ale z uwagi na brak doświadczenia postanowiłem pozostać przy ilości z oryginalnej receptury. Piwo już fermentuje, a jutro zamierzam dodać pulpę, więc nie uda mi się już zamówić dodatkowej ilości tak, by dotarła na czas. Chyba, że uda mi się jutro dostać ją w jakimś markecie.
Dzięki!

Wysłane z mojego Lenovo TB-X705F przy użyciu Tapatalka

Uważam że za mało pulpy. Daj jeszcze jeden kg.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Dałem dzisiaj ten 1kg bo niestety nie udało mi się znaleźć nigdzie na miejscu pulpy. Poszukam jeszcze jutro jak będę w terenie i ewentualnie dorzucę. Dzięki za rady!

Wysłane z mojego Lenovo TB-X705F przy użyciu Tapatalka

W dniu 15.09.2020 o 08:13, yoshko napisał:

Dobra pulpa jest często w Lidlu.

Udało się upolować 2 puszeczki w Lidlu i zaraz lecą do fermentora 😊