Skocz do zawartości

Irlandzkie Ciemne


smola

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, tamtomasz napisał:

nie piłem tego piwa (...) zrób czerwone irlandzkie

Mocny, ciemny, słodki lager. 14BLG i 6% ABV

Bardzo daleko od IRA.

 

Ja bym zrobił strong lagera: słód pilzneński, trochę monachijskiego 2, karmel (ale cukier a nie słód karmelowy) - według tego co pamiętam Krajan dodawał karmel amoniakalny dla koloru (nie wiem czy dla słodyczy/ zwiększenia odfermentowania). Może do całości jakiś cukier niefermentowalny jak ksylitol dla słodkości ostatecznego produktu?

 

Ale całkiem szczerze pisząc, jest to piwo raczej dostępne (chyba, że coś mylę), relatywnie tanie i w sumie mało interesujące, że nie pomyślałbym w ogóle o jego klonowaniu.

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, tamtomasz napisał:

Na beer advocate jest jako Stout - Irish Dry

A na Polski Kraft i ocen-piwo.pl występuje jako Dunkel, na ebrowarium jako dark lager, na blogach opisywane jest tak samo.

22 minuty temu, tamtomasz napisał:

Na butelce jest napisane, że to lager?

Nie wiem, ale ile polskich browarów regionalnych warzyło ejle w początkach lat 2000? Mhm?

edit: nie, nie jest napisane.

 

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zasada napisał:

Ale całkiem szczerze pisząc, jest to piwo raczej dostępne (chyba, że coś mylę), relatywnie tanie i w sumie mało interesujące, że nie pomyślałbym w ogóle o jego klonowaniu.

 Mądrego to i przyjemnie posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tamtomasz napisał:

Chyba, że ma to być wierna kopia tego polskiego

Tak właśnie napisał w pierwszym poście.

23 godziny temu, smola napisał:

szukam receptury jak najmocniej zbliżonej do piwa "Irlandzkie Ciemne", Dawniej "Irlandzkie Mocne" Browaru Krajan

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ale całkiem szczerze pisząc, jest to piwo raczej dostępne (chyba, że coś mylę), relatywnie tanie i w sumie mało interesujące, że nie pomyślałbym w ogóle o jego klonowaniu." Niestety w dolnośląskim go nie ma, a piwo miałoby być dla dobrego kumpla, który pijał je w młodości nad morzem i bardzo dobrze je wspomina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.