Skocz do zawartości

Amerykańskie chmiele poszukiwane


Tomasz90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Sztobry pozyskuje się nie wiosnę i to wtedy jest pora sadzenia chmielu. Ja mam centeniala chinooka i cascade więc jak coś to na wiosne bede mógł odsprzedać.
Jakbyś miał więcej to też wezmę ze 2 sztuki.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Tomasz90 napisał:

Rozumie. To od razu na wiosnę się odezwę, żeby udało się już w przyszłym roku zrobić jakąś warkę na świeżym chmielu :) centenial cascade już rezerwuję na wiosnę :D dziękuję za odpowiedź :)

Chmiel zaczyna dobrze owocować dopiero po 2 ,3 latach. Pierwszego roku będzie kilka szyszek;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mike83 napisał:

Chmiel zaczyna dobrze owocować dopiero po 2 ,3 latach. Pierwszego roku będzie kilka szyszek;)

 

No to ja dostałem od kolegi z forum mikroroślinę, i to z sadzonki zielnej i szyszek ma to zaskakująco dużo, nie urosło na długość specjalnie, ale na przestrzeni 3 m cała roślina jest dosłownie oblepiona,ale to może taki gatunek ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 7.09.2020 o 08:45, mike83 napisał:

Witam.

Sztobry pozyskuje się nie wiosnę i to wtedy jest pora sadzenia chmielu. Ja mam centeniala chinooka i cascade więc jak coś to na wiosne bede mógł odsprzedać.

 

Chociaż miną już roczek i jeżeli kolega wciąż ma na zbyciu sztobry to jestem zainteresowany zakupić po jednym z każdej odmiany.

 

Czy Cascade i Chinook to odmiany polskie czy niemieckie ?

Edytowane przez grober75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, tylko że Cascade i Chinook to odmiany amerykańskie  ( a nie niemieckie czy polskie ), które z powodzeniem mogą być uprawiane w Polsce. Dlatego niektóre sklepy sprzedają np. Cascade PL - czyli amerykański chmiel uprawiany w Polsce.

Talisman też amerykański a rośnie u mnie jak ta lala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.