Skocz do zawartości

Infekcja?


Goraleś

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,

Jest to dopiero moja druga warka dlatego proszę o wyrozumiałość ;]

Tydzień temu uwarzyłem BA Colorado apa. Wszystko poszło tak jak należy. Początkowe blg = 12, dzisiaj otworzyłem pokrywę na pierwszy test i wyszło 4 blg. Także wszystko jest w porządku oprócz tych białych kropek na powierzchni. Zastanawiam się czy to nie jest przypadkiem infekcja. Drożdże, które użyłem to saftale us-05. Rehydrolizowane 30 minut w szklance przegotowanej wody o temperaturze 25 stopni i wlane do brzeczki schłodzonej do 20 stopni. Piwo po 24h wystartowało (w boxie styropianowym o temperaturze 18-19 stopni) i do teraz bulkało jak szalone jednak nie uzyskałem charakterystycznej utrzymującej się piany. Dodam jeszcze, że piwo pachnie bardzo ładnie i dobrze smakuje. Co to może być ? Może tak wyglądają drożdże a się nie znam :d

IMG_20200906_225827.jpg

IMG_20200906_225823.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamień z serca spadł :D Dziękuje za pomoc

 

2 godziny temu, rob7320 napisał:

Nie zaglądaj do fermentatora , bo naprawdę chwycisz infekcję piwa.

Otwieram pokrywę tylko na chwilę, żeby strzykawką 100 ml pobrać próbkę na blg. 

Planowałem dokupić jakąś długą igłę, żeby przez otwór gdzie wkłada się rurke fermentacyjną pobierać piwko, ale w żadnej aptece w moim mieście nie mogę znaleźć odpowiedniej. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.