Skocz do zawartości

smak drożdży jak je zniwelować ?


bossman11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, robilem swoje pierwsze samodzielne piwo pszeniczne hefeweizen,dodalem do niego drozdzy Fermentis SafAle™ WB-06 i po zlewaniu na cicha fermentacje sprobowalem sobie swojego trunku niestety wydaje mi sie ze drozdze przejely prawie caly smak piwa i mam pytanko jak zniwelwoac smak tych drozdzy zeby wyczuwalny byl ten posmak bananow i gozdzikow ? poszukalem troche po forum i wpadlem na pomysl zeby do cichej fermentacji dodac chmiel Hallertauer Tradition lub Tettnang Tettnanger bo wyczytalem ze ktos tak kiedys robil czy to jest dobry pomysl czy macie moze jakis inny sprawdzony sposob zeby rozwiazc ten problem ? z gory dzieki za pomoc i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bossman11 napisał:

Witam, robilem swoje pierwsze samodzielne piwo pszeniczne hefeweizen,dodalem do niego drozdzy Fermentis SafAle™ WB-06 i po zlewaniu na cicha fermentacje sprobowalem sobie swojego trunku niestety wydaje mi sie ze drozdze przejely prawie caly smak piwa i mam pytanko jak zniwelwoac smak tych drozdzy zeby wyczuwalny byl ten posmak bananow i gozdzikow ? poszukalem troche po forum i wpadlem na pomysl zeby do cichej fermentacji dodac chmiel Hallertauer Tradition lub Tettnang Tettnanger bo wyczytalem ze ktos tak kiedys robil czy to jest dobry pomysl czy macie moze jakis inny sprawdzony sposob zeby rozwiazc ten problem ? z gory dzieki za pomoc i pozdrawiam :)

Po jakim czasie zlałeś na cichą i przy jakim BLG? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem pszeniczne na tych drożdżach i po 3 tygodniach od butelkowania nie czuć drożdży. Piwo bardzo smaczne. Poczekaj niech się w butelkach nagazuje i ułoży.

Nie przelewałem do drugiego fermentora, prawie miesiąc w jednym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Suchejroo napisał:

Po jakim czasie zlałeś na cichą i przy jakim BLG? 

równo po 2 tygodniach zlalem na cicha, właśnie wylecialo mi juz z glowy ile tam BLF wyszlo ;/

Myślicie ze lepiej sprobowac z tym chmieleniem na zimno czy lepiej poczekac i probowac po butelkowaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, w drożdżach jest spora część esencji smaku w pszenicznym. Jak już poprzednicy pisali, nie chmiel na zimno. Pszeniczne chmieli się głównie na goryczkę (delikatnie) i niewiele albo wcale na aromat / smak. Oczywiście nikt Ci nie zabroni (i to jest piękne w piwowarstwie domowym) ale ja również odradzam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.