Skocz do zawartości

Refermentacja cydru


#$%^&*(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio nastawiłem swój pierwszy w życiu cydr. Wycisnąłem sok, dodałem drożdże, pożywkę, zamknąłem w butli z rurką fermentacyjną. Fermentacja wystartowała idealnie, jednak już po 5-ciu dniach drożdze zjadły cały cukier (blg=0) zabutelkowałem cydr z dodatkiem cukru (ok. 3gr/0,5l napoju). Po ok. 24h na powierzchni cydru pojawiła się delikatna pianka. Otworzyłem butelką i... powstała piana wyleciała mi z butelki (tak jakby cydr był przegazowany) i to już po 24h!!! Sprawdziłem cukromierzem (blg=0) Ogólnie cydr jest smaczny ale czuć posmak drożdży. I oto moje pytania:

1. Jakim cudem cydr się przegazował już po 24h?

2. Czy możliwe, że dałem za dużo drożdży, dlatego tak szybko cukier przefermentował i czuć smak drożdzy?

3. Czy po otwarciu butelki z zamknięciem patentowym mogę ją z powrotem zamknąć i przechowywać długo w piwnicy?

4. Czy, jeżeli cukromierz po nagazowaniu pokazuje blg=0, to mogę się obawiać że reszta butelek wybuchnie?

5. Jak długo leżakować?

6. Czy po dłuższym leżakowaniu w piwnicy, posmak drożdzy zniknie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD2. A ile tych drożdży na ile soku dałeś?

AD3. Po co je otwierać? Jeśli chcesz upuścić gazu wystarczy je delikatnie rozszczelniać. Powinno być ok.

AD4. Jeśli to faktycznie zero to nie, ale zainteresowałbym się tym cukromierzem, bo przy moich próbach aż tak szybko nie schodziło do zera.

AD5. Dobrze byłoby przynajmniej 3-4 tygodnie potrzymać.

AD6. Niekoniecznie, ale powinien się chociaż zauważalnie zredukować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD2. użyłem według tego co bylo na paczce (w przeliczeniu ok. 7g drożdzy winiarskich na 10l cydru) może pożywki za dużo??

AD3. już otworzylem jedną z butelek (ciekawość silniejsza ?) czy w ogóle można je przechowywac po otwarciu? i czy mogę je rozszczelniać i dalej przechowywac w piwnicy?

AD4. cukromierz nowy biowin (kupilem go tydzien temu)

AD5. czy nie zepsuje się po takim czasie? nie skwaśnieje?

PS. z góry dzięki za odpowiedzi ?

 

Edytowane przez #$%^&*(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, #$%^&*( napisał:

AD2. użyłem według tego co bylo na paczce (w przeliczeniu ok. 7g drożdzy winiarskich na 10l cydru) może pożywki za dużo??

AD3. już otworzylem jedną z butelek (ciekawość silniejsza ?) czy w ogóle można je przechowywac po otwarciu? i czy mogę je rozszczelniać i dalej przechowywac w piwnicy?

AD4. cukromierz nowy biowin (kupilem go tydzien temu)

AD5. czy nie zepsuje się po takim czasie? nie skwaśnieje?

PS. z góry dzięki za odpowiedzi ?

 

 

Sprawdź ten cukromierz na wodzie, czy pokazuje 0. W biowinach lubi się przesuwać skala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.