Skocz do zawartości

Mała ilość glukozy przy butelkowaniu


Freddy88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Wczoraj skończyłem rozlewać mojego pierwszego brewkita do butelek(Burton Pale Ale, gozdawy). Niestety dzisiaj doczytałem że miarka była pod cukier w nie glukoze, w wyniku czego do każdej butelki poszło 2g, a nie 4. Czy taka ilość wystarczy dobrego piwa? Czy lepiej otwierać kazdą butelkę i dosypać 2g? Dodam że temp w piwnicy wynosi 21 stopni. Z góry przepraszam jeśli był już podobny temat. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Freddy88 napisał:

Witam wszystkich. Wczoraj skończyłem rozlewać mojego pierwszego brewkita do butelek(Burton Pale Ale, gozdawy). Niestety dzisiaj doczytałem że miarka była pod cukier w nie glukoze, w wyniku czego do każdej butelki poszło 2g, a nie 4. Czy taka ilość wystarczy dobrego piwa? Czy lepiej otwierać kazdą butelkę i dosypać 2g? Dodam że temp w piwnicy wynosi 21 stopni. Z góry przepraszam jeśli był już podobny temat. Pozdrawiam

Przy takiej ilości glukozy  masz nagazowanie 1,75. Będzie nagazowane ale lekko. Tam już część się nagazowała, więc jak otworzysz to uleci i cięzko okreslic ile dosypac. Na smak piwa to nie wpłynie, zostaw juz to. Najlepiej kolejnym razem wylicz ile trzeba glukozy, zrob syrop i dodaj do rozlewu. Wtedy każda butelka bedzie tak samo nagazowana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja daje zawsze 2,5g cukru do butelki, nic nie kombinuj, zostaw na 2 tygodnie i na koniec na 2 dni do lodówki. 4g na but. to moim zdaniem dużo, to oczywiście zależy od stylu, odfermentowania, czasu zużycia itp.

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Freddy88 napisał:

Ok dzięki za szybką odpowiedź. Przynajmniej mam pewność że nie wybuchną ?

Nie, no pewności nie masz.

Jeśli rozlałeś niedofermentowane piwo, jeśli przy rozlewie załapałeś dzikie drożdże albo inną infekcję to zawsze jest szansa.

Ale nie od surowca do refermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, zasada napisał:

Nie, no pewności nie masz.

Jeśli rozlałeś niedofermentowane piwo, jeśli przy rozlewie załapałeś dzikie drożdże albo inną infekcję to zawsze jest szansa.

Ale nie od surowca do refermentacji.

Racja, wyjdzie w praniu. Mierzyłem blg i nie zmieniło się przez 24h, więc jestem dobrej myśli ??

Edytowane przez Freddy88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Freddy88 napisał:

Racja, wyjdzie w praniu. Mierzyłem blg i nie zmieniło się przez 24h, więc jestem dobrej myśli ??

 

Na przyszłość lepiej odczekać ze 3 dni między pomiarami - dzień po dniu różnice mogą być na poziomie błędu odczytu pomiaru, a blg będzie jeszcze spadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, i ponownie wracam z problemem  ? minęło 16 dni od zabutelkowania. Postanowiłem dzisiaj otworzyć jedno z ciekawości czy nic się nie dzieje. No i okazuje się że piwo jest kwaśne i bardzo nagazowane (jak skisniety sok). Jest opcja że za krótko siedzi w butelkach i cos może się jeszcze polepszyć? Czy wydała się infekcja? Dodam tylko że przed rozlewem do butelek nie czułem w smaku żadnego kwasu :/. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mówisz brzmi jak infekcja, czy poza przegazowaniem i kwaśnością masz jakieś inne objawy? Przykry zapach, film na powierzchni lub drobiny pływające w toni bądź inne cechy opisane w TYM wątku?

Sprawdź też kilka innych butelek, być może to tylko felerna, źle domyta sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • elroy zmienił(a) tytuł na Mała ilość glukozy przy butelkowaniu
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.