Skocz do zawartości

Długość fermentacji Grodziskiego?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

 

Nastawiłem Grodzisza na drożdżach pozyskanych z butelki z aktualnej produkcji.

Odnoszę wrażenie, że drożdże gryzą dość szybko - nastawiłem 23-go brzeczkę 7blg.

Rozpędzały się dobę, potem bulgały dość intensywnie, dzisiaj jest już cisza jak makiem...

 

Czy to normalne tempo dla tych drożdży przy takim blg? Zostawić piwo jeszcze na chwilę

nad drożdżami? Czy w ogóle to piwo zlewać na cichą czy nie jest to konieczne?

Ze względu na niski poziom alkoholu chcę ograniczyć zaglądanie do gara do minimum...

 

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rolnik Sam w Dolinie napisał:

Tydzień? Dwa?

Zależy od temp fermentacji i ilości drożdzy. Za tydzien sprawdziłbym BLG, podniosł temperaturę i po kilku kolejnych dniach np. butelkował, gdy drożdże posprzątają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaglądałbym. Po max 10 dniach dodałbym żelatynę i 3-4 dni do sklarowania (im niższa temperatura tym lepiej). Potem butelkowanie.

Jeżeli ufasz w higienę swojego procesu i masz lodówkę, to, po 10 dniach do lodówki na 2-3 dni, potem zlanie znad osadu, dodanie żelatyny, klarowanie w lodówce 2-3 dni i butelkowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam żelatynę, niestety z lodówką kiepsko. Musiałbym wyjeść wszystko z domowej ;)

W piwnicy temperatura około 18stC chyba... Przeleję do czystego fermentora i od razu żelatyna...

 

To pierwsza próba, na pewno będą kolejne - coraz bardziej ciągną mnie piwa z niską zawartością %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, cemik1 napisał:

Po max 10 dniach dodałbym żelatynę i 3-4 dni do sklarowania (im niższa temperatura tym lepiej).

W jakiej temp. najlepiej zadać żelatynę? Aktualnie fermentuję ala Czeską 12 i 13, i chciałbym aby były jak najbardziej klarowne. Mogę zadać w temp 8-10 stopni? W takiej prowadzę fermentację, i po zadaniu żelatyny CC w -0,5°C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.