Skocz do zawartości

Filtr z oplotu - duża część gumy została


matis015

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem kompletnym Januszem jak coś ale przejdę do rzeczy.

Źle zrobiłem wyjmując gumę z oplotu, nie podgrzałem ale podziurawiłem igłą problem taki że nichuchu nie poszło, to co zrobiłem? Na siłę i urwałem, uśredniając 1/4 oplotu jest w gumie niby nie dużo ale sporo. Pytanie moje czy taka ilość gumy wpłynęłaby na smak jakoś negatywnie podczas filtrowania czy to jest bez znaczenia, a druga sprawa raczej jestem tego pewny ale czy jest to dobry argument aby zrobić drugi filtrator, chodzi o zdecydowanie wolniejsze filtrowanie zacieru bo jak wiadomo duża część jest w gumie. Z góry dziękuję za odpowiedź, jest to moja pierwsza warka pierw był brewkit ale nie wiem czy to można nazwać warką ale jakoś mi smakuje pewnie dlatego że nigdy nie piłem dobrego piwa hah. Także proszę mnie nie zlinczować. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

myślę, że pozostawienie gumy to nie jest dobry pomysł, raz, że może pozostawić jakiś posmak (wysładzasz powyżej 70 °), dwa - nie wiadomo, co się z niej uwolni, bo raczej nie jest przeznaczona do spożywki.

Proponuję kupić gotowy filtrator w sklepie piwowarskim.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie dobrze: https://esencjesmaku.pl/pl/p/Filtrator-z-oplotu-70-cm-z-gwintem-34-cala/571

Przy okazji jakieś słody zamówisz czy coś ;)

 

Sam też mam robiony, bo nie znalazłem takiej oferty wtedy. Teraz już bym się nie pierniczył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.