Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w dopasowaniu gatunku piwa do kalkulatora nagazowania


pablo_ns

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy bardzo proszę o dopasowanie tych dwóch piwek: Bulldog - Cortez Gold Mexican Cerveza, UK Brew Czech Star Pils 23L CZESKI do rodzaju podanych w kakkulatorze tj. 

 

Brytyjskie ales

1.7 - 2.3

Porter, stout

1.9 - 2.4

Belgijskie ales

2.2 - 2.7

Europejski lager

2.2 - 2.7

Amerykańskie ales i lagery

2.4 - 2.8

Lambic

3.0 - 4.5

Lambic owocowy

3.3 - 4.5

Niemiecka pszenica

 

Wstępnie mam dopasowane tak: mexican to amerykański ales. Czech star Pils to europejski lager - dobrze myślę?

Edytowane przez pablo_ns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony obstawiam:

Mexican Cerveza:  Amerykańskie ales i lagery 2.4 - 2.8

Czech Star Pils: Europejski lager 2.2 - 2.7

Z drugiej strony nie ma to szczególnego znaczenia. Gazuj na 2,5 jednostek i następnym razem modyfikuj w zależności jak Ci podejdzie.

 

A z trzeciej: wyebao mój leniometr.

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Gazuj na 2,5 jednostek i następnym razem modyfikuj w zależności jak Ci podejdzie" - no to granaty gwarantowane !!

Lager - tzn fermentacja w 10 - 12 st C - 2,75 grama  cukru na butelkę

Ale - fermentacja 18-20 st C  - 2,1 grama cukru na butelkę

Na takich "ustawieniach" nigdy nie było granatów - piwa dobrze nagazowane.

Pamiętaj żeby na pewno fermentacja się zakończyła przed butelkowaniem !! Niektóre drożdże szybko startują potem powoli dofermentowują ((nawet do 10 dni burzliwej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Piotr Ba napisał:

" Gazuj na 2,5 jednostek i następnym razem modyfikuj w zależności jak Ci podejdzie" - no to granaty gwarantowane !!

Lager - tzn fermentacja w 10 - 12 st C - 2,75 grama  cukru na butelkę

Ale - fermentacja 18-20 st C  - 2,1 grama cukru na butelkę

Na takich "ustawieniach" nigdy nie było granatów - piwa dobrze nagazowane.

Pamiętaj żeby na pewno fermentacja się zakończyła przed butelkowaniem !! Niektóre drożdże szybko startują potem powoli dofermentowują ((nawet do 10 dni burzliwej)

 

2,5v/v nie ma prawa spowodować granatów, chyba, że butelka jest uszkodzona. Podobno dopiero przy 3,5-4 zaczyna się niebezpieczny poziom dla jednorazowych butelek, ale nawet przy takim nagazowaniu nie miałem granatów.

 

Dla mnie standardowym nagazowaniem jest 2 (taki "poziom wyjściowy"), ale w dużej mierze to kwestia tego, czy lubimy bardziej czy mniej nagazowane piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotr Ba napisał:

" Gazuj na 2,5 jednostek i następnym razem modyfikuj w zależności jak Ci podejdzie" - no to granaty gwarantowane !!

Lager - tzn fermentacja w 10 - 12 st C - 2,75 grama  cukru na butelkę

Właśnie podałeś wartości dla nagazowania na 2,5V ?

Screenshot_20200818-190441.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy zestaw kosztuje 110 złotych !! Kto bogatemu zabroni - za tą kwotę to zamawiam surowce na 15 litrów pilsa ("starter"), + 40 litrów pilsa i 20 litrów munich dunkela. Ludzie gdzie tu jest logika ?? Zacznij zacieranie.

" Dla mnie standardowym nagazowaniem jest 2 (taki "poziom wyjściowy"), ale w dużej mierze to kwestia tego, czy lubimy bardziej czy mniej nagazowane piwo." -   Nie pisałem o vol. CO2 ale o ilości cukru na butelkę - w miarę przybywania doświadczenia ustaliłem sobie taki schemat i to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Piotr Ba napisał:

" Dla mnie standardowym nagazowaniem jest 2 (taki "poziom wyjściowy"), ale w dużej mierze to kwestia tego, czy lubimy bardziej czy mniej nagazowane piwo." -   Nie pisałem o vol. CO2 ale o ilości cukru na butelkę - w miarę przybywania doświadczenia ustaliłem sobie taki schemat i to działa.

Najpierw napisałeś, że gazowanie na poziomie 2.5 to gwarantowane granaty. Następnie poleciłeś sypać 2.75g cukru, a to da nagazowanie 2.49... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.