Skocz do zawartości

Rezultaty pierwszej warki/receptura na drugą


kubik2233

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się podzielić rezultatami pierwszej warki oraz zaproponować przepis na drugą :)

 

1. Pierwszą warką była partia piwa IPA, która wyszła w mojej opinii w miarę dobra - użyłem łącznie podczas gotowania oraz cichej 40g Marynki, 40g Lubelskiego oraz 40g Sybilli wraz z 1,7 kg ekstraktu jasnego na 10 litrów piwa. Po wypiciu kontrolnej butelki po tygodniu od rozlania piwo było już całkiem smaczne, lecz zbyt goryczkowe i słabo nagazowane - na szczęście po kolejnym tygodniu goryczka nieco ustała, a piwo jest już nagazowane jak normalne (na butelkę 5 gram glukozy). Niestety zdjęcie z pełnej szklanki mi zniknęło, dla podglądu barwy daję zdjęcia słabej bo słabej jakości, ale zawsze coś. Ogólnie się cieszę że w ogóle wyszło, i stąd punkt 2;

 

2. Na drugą warkę chciałbym spróbować zrobić coś jaśniejszego i bardziej słodowego, i dlatego kierując się kilkoma przepisami skomponowałem własny:

 

3,4 kg ekstraktu słodowego z gozdawy

 

10' - 20g Marynki

30' - 30g Lubelskiego

50' - 15g Lubelskiego

 

oraz takie same ilości podczas fermentacji cichej.

 

Drożdże WB-06 do piw pszenicznych

 

Czy jakiejś wprawione oko mogłoby mi wytknąć jakieś błędy, bądź doradzić co zmienić aby to miało sens? Za wszelką pomoc z góry dziękuję :)

 

117335460_771127253639250_7527517094226629261_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, z tego co mi piszecie to faktycznie lepiej zdać się na uprzednio sprawdzony przepis. Czy istnieją jakieś zupełnie początkowe receptury na jasne piwo z ekstraktów, coś dla początkującego w takim stylu w chleba z masłem? Przeglądam różne receptury ale nie wiem w jakim stopniu są one trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kubik2233 napisał:

 

Czy jakiejś wprawione oko mogłoby mi wytknąć jakieś błędy, bądź doradzić co zmienić aby to miało sens? Za wszelką pomoc z góry dziękuję :)

 

117335460_771127253639250_7527517094226629261_n.jpg

Myślę że powinieneś zmienic aparat

by było w temacie

http://blog.homebrewing.pl/warzenie-piwa-z-ekstraktow-z-samodzielnym-chmieleniem/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kubik2233 napisał:

Zmieniłem nieco koncepcję, znalazłem taki przepis na ok. 20 litrów:

 

3,4 kg ekstraktu słodowego jasnego

50 g Magnum

30 g Saaz

Drożdże PAY7

 

Miałeś 1,7kg ekstraktu na 10 litrów, teraz masz 3,4kg na 20 litrów. Jak to ma dać bardziej słodowe piwo?

Chcesz robić z ekstraktów - ok, ale zainteresuj się "partial mash". Na początek daj np. ok 300g (na 20 litrów) średniego słodu karmelowego: wymocz go godzinkę w garnku z gorącą wodą z kranu, odcedź na sitku i dodaj tę wodę do brzeczki.

Jeśli chodzi o chmiel, używaj kalkulatora do obliczania IBU zamiast wrzucać "na pałę", bo jak wsypiesz 50g Magnuma to może ci wyjść sroga goryczka.

 

Albo to: 

Spokojnie zamiast Nottinghamów można dać PAY7 a Amarillo zastąpić jakimkolwiek słodem aromatycznym, który Ci pasuje.

Edytowane przez dirk gently
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.