Skocz do zawartości

[Docent]Debiut Miesiąca – lipiec 2020


Pierre Celis

Rekomendowane odpowiedzi

Całkiem sporo działo się w lipcu 2020. W normalnym roku mielibyśmy pierwszy miesiąc przerwy wakacyjnej i regenerację sił branży na sezon jesienny. Tymczasem nikt nie wie co nas czeka nie tylko za kilka miesięcy ale i za kilka tygodni. Czy znów wrócą obostrzenia? Póki co mogliśmy się cieszyć wspólnymi spotkaniami. Najpierw przeżyliśmy małą powtórkę udanej wizyty w pruszkowskim Browarze Otwarte Bramy, tym razem przy okazji wręczenia nagród Mistrzostw Polski Piwowarów Domowych. Kilka dni później miałem przyjemność wziąć udział w historycznym powrocie do korzeni czyli warzeniem a’la Grodziskiego w Browarze PINTA wraz z dr. Sadownikiem. Korzystając z wizyty w Żywcu, zahaczyłem też o Browar Zapanbrat, gdzie porozmawiałem z chłopakami i spróbowałem setny tank PanIPAni!

W kwestii nowych browarów stacjonarnych na razie cisza, za to wystartował Tank Busters – kontraktowy projekt znanych w środowisku piwowarów Michała Grefa i Kamila Dworczyńskiego. Powodzenia!

A jakie piwo zdobyło tytuł w czerwcu?

 

PINTA – A’la Grodziskie 2010-2020

grodzisz2020.jpg?w=760&h=570

Grodziskie, 7,8° Blg, 2,6 % alk.

Właściwie nie mogło być inaczej. Remake piwa od którego zaczęło się wszystko to, co znamy od dekady w świecie piwa. Piwo, które miało przełamać ówczesny marazm i narzekania i które stało się bezpośrednim przyczynkiem do stworzenia projektu PINTA.

Rynek jaki obecnie jest, każdy widzi. Grodziskie tak jak i było, tak pozostało niszą w niszy. Pod tym względem niewiele się zmieniło. Szkoda. To w wydaniu PINTY jest naprawdę dobre. Idealnie gasi pragnienie, ma fantastyczny aromat słodu dymionego dębowym drewnem i nie pozbawione jest dobrej goryczki, o której tak często zapomina się w kolejnych interpretacjach Grodziskiego. Oczywiście, jak mawiał klasyk, jest kilka niedociągnięć. Przydałaby się bardziej obfita piana, większa klarowność, a przede wszystkim wyższe wysycenie. Ale cóż, za 5,9 pln nie ma co wybrzydzać. Ja biorę na kartony!

 

A na wideo bezpośrednie starcie PINTY z Hoppy Grodziskim od Funky Fluid/ Same Krafty!

 

W wyróżnieniach króluje chmiel, bez żadnych dodatków. No może z jednym wyjątkiem potwierdzającym regułę!

 

Artezan – Wielomian

wielomian.jpg?w=300&h=300Ocena piwa

Funky Fluid (Zarzecze) – Tomyski

tomyski_ff.jpg?w=300&h=300Ocena piwa

Funky Fluid (Zarzecze) – Let Me Ride

ff_lmr.jpg?w=300&h=218Ocena piwa

Maryensztadt – Nevermind vol. 7

nevermind7.jpg?w=300&h=225Ocena piwa

Monsters (Przetwórnia Chmielu) – Ole Is On The Wheel

oiotw.jpg?w=300&h=225Ocena piwa

Palatum – Capslock

capslock.jpg?w=300&h=225Ocena piwa

PINTA – Yellow July

yellowjuly.jpg?w=300&h=225Ocena piwa

PINTA – Sun Super

sunsuper-1.jpg?w=300&h=219Ocena piwa

Piwne Podziemie (ReCraft) – Chmielokrata (Mosaic-Sabro)

chmielokrata.jpg?w=260&h=300Ocena piwa

Piwne Podziemie (ReCraft) – Citizen Insane (Azacca-Galaxy)

pp_ci.jpg?w=242&h=300Ocena piwa

Przetwórnia Chmielu – Craft Lager

craftlager.jpg?w=300&h=225Ocena piwa

Przetwórnia Chmielu – Galaxy

galaxy_pc.jpg?w=300&h=225Ocena piwa

 

 

Nowe inicjatywy kontraktowe:

 

tank_busters.jpg?w=760

 

View the full article

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.