Skocz do zawartości

Stare surowce


sprawek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie... Nigdy nie zbliżyłem się do umiejętności większej części użytkowników tego forum. Dlatego też chciałbym zadać pytanie... Dysponuje dużą ilością chmieli - zapakowanych próżniowo lub też już otwartych, drożdży, mchu irlandzkiego... Czy tak stare rzeczy nadają się do czegoś? Czy tylko do wywalenia? Zalecane spożycie najstarszego z chmieli to 2016. Proszę o wyrozumiałość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, sprawek napisał:

Witam serdecznie... Nigdy nie zbliżyłem się do umiejętności większej części użytkowników tego forum. Dlatego też chciałbym zadać pytanie... Dysponuje dużą ilością chmieli - zapakowanych próżniowo lub też już otwartych, drożdży, mchu irlandzkiego... Czy tak stare rzeczy nadają się do czegoś? Czy tylko do wywalenia? Zalecane spożycie najstarszego z chmieli to 2016. Proszę o wyrozumiałość :)

 

Chmiel raczej do utylizacji, ewentualnie na lambiki.

Drożdże - można spróbować zrobić starter.

Mech, o ile był przechowywany w suchym, nie jest zatęchły czy spleśniały, powinien być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sprawek napisał:

Szkoda bo trochę tego się uzbierało sporo citry chinoka i amarillo no ale trudno ... Z drożdżami będę próbował bardzo dziękuję za szybką odpowiedź 

 

Można spróbować na jakąś testową warkę (jeśli po otwarciu nie śmierdzi starym serem/skarpetami), ale z moich doświadczeń wynika, że starszy niż 2 sezony (czyli obecnie zbiór z 2018) niespecjalnie się do czegoś nadaje, i to pod warunkiem przechowywania w zamrażarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, punix napisał:

 

Można spróbować na jakąś testową warkę (jeśli po otwarciu nie śmierdzi starym serem/skarpetami), ale z moich doświadczeń wynika, że starszy niż 2 sezony (czyli obecnie zbiór z 2018) niespecjalnie się do czegoś nadaje, i to pod warunkiem przechowywania w zamrażarce.

 

wywale to wszystko i bedzie spokoj... lepiej wywalic jak pozniej sie wkurzyc ;) dzieki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem chmieli chyba nawet o rok starszych. Szczelne, trzymane w zamrażarce (z tego co mówiła osoba od której to odkupowałem), chmiele z Browamatora to były. Do tego też stare słody i suche drożdże. Piwa wyszły wg mnie dobre, a nawet zaryzykuję stwierdzenie, że lepsze niż na niektórych nowszych amerykańskich chmielach. Z jednej strony trochę ryzyko, ale tak jak piszą poprzednicy, jak pachnie normalnie to można spróbować. Albo może chociaż na goryczkę je zostawić jeśli pachną ok, a na aromat świeże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary chmiel do naparu do plukania wlosow - zwlaszcza blond... ? a drozdze w zaleznosci gdzie trzymane. Moje rok po dacie nadal tak samo aktywne jak swieze tylko jak ktos wspomnial zrob starter, w opakowaniach 500 g, taki niechaciany prezent, ale zamkniete prozniowo w temp. ok 15 stopni. Jesli jednak nie sa zbyt aktywne, polecam zuzyc w ogrodku. Wymieszac z kompostownikiem, gleba, podsypac rosliny czy zrobic oprysk. Albo pulapke na slimaki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.