Skocz do zawartości

Sposoby warzenia piwa.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jestem bardzo świeżym członkiem forum i mam kilka podstawowych pytań, mam nadzieje że mi trochę rozjaśnicie kilka spraw. Próbuje połapać się w tym wszystkim ale nie jest to takie proste. Przeczytałem powierzchownie kilka artykułów i ciekaw jestem, czy piwo można uwarzyć tylko na 2 sposoby? tzn poprzez zacieranie słodu lub z wykorzystaniem brewkit'ów czy ekstraktów słodowych? nie wspominam już o tym że są różne rodzaje fermentacji itd. chciałbym po prostu uwarzyć piwo z chmielu i słodu ale boję się tego śrutowania (cena śrutownika :) ) nie można tego jakoś pominąć?

 

@dokładnie oto mi chodziło (wystarczyło uważniej czytać) bardzo dziękuje, a właśnie w sklepie na piwo.org czyli homebrewing.pl nie ma takiej możliwości tak? trochę szkoda bo chciałem kupić tu zestaw startowy do warzenia, ale zapewne kupie tam gdzie ześrutują mi słód

 

@wielkie dzięki za tak szybkie odpowiedzi, przepraszam, że musieliście wszystko podać mi na tacy chociaż wystarczyło dokładniej poszukać ehh, dzięki że mnie nie zlinczowaliście :). No a teraz zabieram się do dokładnego czytania.

Edytowane przez grzgeorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uogólniając można przyjąć, że warzyć piwo można tylko korzystając ze słodów, lub ekstraktów. Słód to po prostu podstawowy surowiec w piwowarstwie. Możesz zakupić słód już ześrutowany. Każdy sklep w naszym kraju oferuje taką usługę.

Tutaj lista http://www.piwo.org/forum/t7-Sklepy-internetowe.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dokładnie oto mi chodziło (wystarczyło uważniej czytać) bardzo dziękuje, a właśnie w sklepie na piwo.org czyli homebrewing.pl nie ma takiej możliwości tak? trochę szkoda bo chciałem kupić tu zestaw startowy do warzenia, ale zapewne kupie tam gdzie ześrutują mi słód

Oczywiście, że jest :) Pierwszy z brzegu zestawik http://www.homebrewing.pl/india-pale-ale-ipa-15stblg-zestaw-surowcow-p-226.html :)

 

edit: flood był szybszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.