Jump to content
Sign in to follow this  
grzgeorz

Sposoby warzenia piwa.

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Jestem bardzo świeżym członkiem forum i mam kilka podstawowych pytań, mam nadzieje że mi trochę rozjaśnicie kilka spraw. Próbuje połapać się w tym wszystkim ale nie jest to takie proste. Przeczytałem powierzchownie kilka artykułów i ciekaw jestem, czy piwo można uwarzyć tylko na 2 sposoby? tzn poprzez zacieranie słodu lub z wykorzystaniem brewkit'ów czy ekstraktów słodowych? nie wspominam już o tym że są różne rodzaje fermentacji itd. chciałbym po prostu uwarzyć piwo z chmielu i słodu ale boję się tego śrutowania (cena śrutownika :) ) nie można tego jakoś pominąć?

@dokładnie oto mi chodziło (wystarczyło uważniej czytać) bardzo dziękuje, a właśnie w sklepie na piwo.org czyli homebrewing.pl nie ma takiej możliwości tak? trochę szkoda bo chciałem kupić tu zestaw startowy do warzenia, ale zapewne kupie tam gdzie ześrutują mi słód

@wielkie dzięki za tak szybkie odpowiedzi, przepraszam, że musieliście wszystko podać mi na tacy chociaż wystarczyło dokładniej poszukać ehh, dzięki że mnie nie zlinczowaliście :). No a teraz zabieram się do dokładnego czytania.

Edited by grzgeorz

Uogólniając można przyjąć, że warzyć piwo można tylko korzystając ze słodów, lub ekstraktów. Słód to po prostu podstawowy surowiec w piwowarstwie. Możesz zakupić słód już ześrutowany. Każdy sklep w naszym kraju oferuje taką usługę.

Tutaj lista http://www.piwo.org/forum/t7-Sklepy-internetowe.html

Przy każdym zestawie słodów masz info, że możesz zamówić ześrutowane i cenę usługi. Podobnie przy kazdym słodzie.

pzdr

flood

@dokładnie oto mi chodziło (wystarczyło uważniej czytać) bardzo dziękuje, a właśnie w sklepie na piwo.org czyli homebrewing.pl nie ma takiej możliwości tak? trochę szkoda bo chciałem kupić tu zestaw startowy do warzenia, ale zapewne kupie tam gdzie ześrutują mi słód

Oczywiście, że jest :) Pierwszy z brzegu zestawik http://www.homebrewing.pl/india-pale-ale-ipa-15stblg-zestaw-surowcow-p-226.html :)

edit: flood był szybszy