Skocz do zawartości

Spadek wydajności gęstwy?


Rekomendowane odpowiedzi

American IPA 14 z Esencje: https://esencjesmaku.pl/pl/p/American-IPA-14-BLG-/550

Zszedł z 15blg do 8blg i koniec. Mierzone refraktometrem. Wychodzi z PPPP 5.8% alk. 

Może się mylę, ale wydaje mi się, że blg finalne powinno być niższe?

Chyba, że się mylę - arkusz przelicz finalne blg na poziomie 3.9.

 

Może dodatek pszenicy podbija pomiar? Piwo jest lekko mętne, pomimo tego, że drożdże

ładnie osiadły na dnie jak zawsze (S-04).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w takim razie Porter który zszedł z 22blg do 12.5blg w ciągu pięciu tygodni dobrze rokuje?

Wedle PPPP byłoby w tej chwili 7.3blg i 8% alk. Oczywiście jeszcze czekam, niech stoi.

Jedna próbna buteleczka odstawiona dwa tygodnie temu do lodówki i wypita w ten weekend

smakowała niesamowicie :) Brakowało może trochę %....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawaj wyłącznie odczyt po przeliczeniu. Myślę, że jeszcze trochę może zejść lub nie.

Czy to też S-04 czy inne drożdże? Który pasaż?

Ogólnie mocarze warto robić na 2-3 pasażu drożdży.

 

3 godziny temu, Rolnik Sam w Dolinie napisał:

Brakowało może trochę %....

Warzysz dla smaku czy %? Alkoholowość w smaku raczej nie jest pożądaną cechą u portera

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wizi napisał:

Warzysz dla smaku czy %? Alkoholowość w smaku raczej nie jest pożądaną cechą u portera

 

Nie chodzi o smak czy zapach alkoholu - tego ma nie być.

Niemniej jak piję takie ciężkie piwo to oczekuję, że po szklaneczce za kilka minut rozpłynie się po cielsku fala ciepełka :)

Tu tego nie było - chyba jeszcze za mało alkoholu, albo szklaneczka za mała ;) Do Portera mam przyszykowane

butelki 0.33l - takiego syropu nie ma sensu butelkować w 0.5l. 1/3l na głowe to optimum...

 

Drożdże S-04, używane były chyba około pięciu razy. Mam gęstwę w lodówce, zrobię fft na czystym ekstrakcie słodowym,

żeby sprwdzić ich kondycję...

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nie chodzi o smak czy zapach alkoholu - tego ma nie być.
Niemniej jak piję takie ciężkie piwo to oczekuję, że po szklaneczce za kilka minut rozpłynie się po cielsku fala ciepełka
Tu tego nie było - chyba jeszcze za mało alkoholu, albo szklaneczka za mała  Do Portera mam przyszykowane
butelki 0.33l - takiego syropu nie ma sensu butelkować w 0.5l. 1/3l na głowe to optimum...
 
Drożdże S-04, używane były chyba około pięciu razy. Mam gęstwę w lodówce, zrobię fft na czystym ekstrakcie słodowym,
żeby sprwdzić ich kondycję...
 
Dzięki.
Nie masz robić na ekstrakcie tylko na brzeczce. Zatarłeś bardziej na słodko i masz mniej % Zacieraj 62C.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz robić na ekstrakcie tylko na brzeczce.

 

Słusznie.

 

Zatarłeś bardziej na słodko i masz mniej % Zacieraj 62C.

 

Zaprawdę powiadam Ci - jest to możliwe :) Zacieranie w lodówce jednak super dokładne nie jest,
przynajmniej w moim wykonaniu ;) Szykuję właśnie gar do dokładnego warzenie ze stabilizacją

temperatury etc. Zacznę chyba od testów różnych temp. zacierania, żeby porównać efekt końcowy...

 

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.