Skocz do zawartości

Klarstein - pytanie o montaż sita


Leon11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nabyłem właśnie kociołek Royal catering 40l odpowiednik klarksteina.

Moje pytanie dotyczy montażu sit, czy należy zamontować jedno, czy oba przy dnie czy jedno przy dnie, a drugie w połowie wysokości jak na rysunku w instrukcji.

Ten ostatni wariant mi nie pasuje bo wątpię czy to pierwsze sito utrzyma ciężar słodu!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugie jest w teorii do przykrycia słodu i bardziej równomiernego rozprowadzania strumienia z pompy. W praktyce często przeszkadza, np jak się zatka przepływ i trzeba zamieszać. Wyłowienie go może być problematyczne.

Można też używać dwóch na dole, pomaga nieco w wydajności, ale może też blokować przepływ. Wszystko zależy od składników i śrutowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rolnik Sam w Dolinie napisał:

Jak już nie nie pomoże to przeczytaj instrukcję ;)  Wiem, widzę, że czytałeś. Tylko dlaczego uważasz, że piszą tam głupoty?

Ktoś to zaprojektował, przetestował...

Z tego wątku

wnioskuję, że nie masz kotła automatycznego  i do końca nie wiesz jak to działa bo po co zadawałbyś powyższe pytanie.

Po co zatem udzielasz się bez sensu nie mając nic mądrego do powiedzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytałem instrukcje, jest po polsku, ale na temat tego po co jest górne sito nie było ani słowa! Wole dopytać niż potem płakać przy warzeniu - po to jest forum!

Pierwsze warzenie odbyło się w czwartek 23.07.2020 - prosty American Wheat wg. przepisu Dori

Wydajność 80% wg. Brewness  jak dla mnie bardzo dobry wynik, zakładałem max 70 po tym co ludzie pisali.

Górne sito nie brało udziału w zabawie ?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.