Skocz do zawartości

Fermentacja piwa pszenicznego


Fermentacja piwa pszenicznego   

17 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Przelewać na cichą

    • Tak
      1
    • Nie
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na temat fermentacji dla piwa pszenicznego. 9 dni temu zrobiłem warkę pszenicznego 25L gęstość po schłodzeniu 12 BLG dodałem drożdże M-36 w 24 °C.  Piwo było 9 dni (8,5 dnia) na fermentacji burzliwej w 19-20 °C aktualnie mam 4 BLG i nie wiem czy powinienem do końca (2-3 tygodnie ) trzymać z drożdżami  i póżniej prosto do butelek czy lepiej teraz (po 9 dniach) przelać na cichą i tutaj wiele opinii 
1 - nie przelewać na cichą bo pszeniczne 
2 - przelewać i sprawdzać codziennie czy BLG spada
Proszę o pomoc czy powinienem przelewać na cichą czy pozostawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawił w jednym pojemniku do rozlewu. zmierzył za tydzień i jeśli się nie zmieni myślał o rozlewie.

BTW na tych drożdżach to pszeniczniaka raczej nie uzyskasz/ uzyskałeś. Pszeniczny golden ale brzmi ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj kupiłem zestaw https://spiritferm.biz/pl/p/Zestaw-surowcow-ARES-Belgijska-Pszenica-12Blg-25L/1894 

Sugerowane drożdże:
- Safbrew WB-06,
- MJ M20 Bavarian Wheat,
- MJ M21 Belgian Vit,
- MJ M36 Liberty Bell,
- Safale S-04,
- FM 41 Gwoździe i Banany,


i widziałem, że może te drożdże maja podane do piw "ale, pale ale, ipa, golden ale, bitter." ale specjalnie nie chciałem ingerować aby nie zepsuć pierwszej warki, więc wolałem brać wszystko co zostało zasugerowane. Następnym razem już będę bardziej weryfikował zakupy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, lukasz001 napisał:

Tutaj kupiłem zestaw https://spiritferm.biz/pl/p/Zestaw-surowcow-ARES-Belgijska-Pszenica-12Blg-25L/1894 

Sugerowane drożdże:
- Safbrew WB-06,
- MJ M20 Bavarian Wheat,
- MJ M21 Belgian Vit,
- MJ M36 Liberty Bell,
- Safale S-04,
- FM 41 Gwoździe i Banany,


i widziałem, że może te drożdże maja podane do piw "ale, pale ale, ipa, golden ale, bitter." ale specjalnie nie chciałem ingerować aby nie zepsuć pierwszej warki, więc wolałem brać wszystko co zostało zasugerowane. Następnym razem już będę bardziej weryfikował zakupy. 

 

Sugeruję zmienić sklep po takiej podpowiedzi... Na takim wyborze drożdży można zrobić przynajmniej 3 diametralnie różne piwa.

O ile fermentacja będzie poprawna, to piwa nie zepsujesz, po prostu nie będzie to "belgijska pszenica", cokolwiek by to nie miało znaczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi. Pozostawiłem w jednym wiadrze pod koniec tygodnia sprawdzę gęstość dodatkowo mam 500 ml brzeczki początkowej z drożdżami więc porównam czy w zmiennych warunkach zeszło do tego samego lub bardzo zbliżonego BLG co w wiadrze. Jeśli chodzi o sklep to będę już bardziej zwracał uwagę jeszcze raz dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tortoise napisał:

Druga podpowiedź również lekko kontrowersyjna:

Należy dokupić glukozę do przeprowadzenia refermentacji w butelce.

 

Nie przelewaj, zostaw w jednym wiadrze do końca.

Dlaczego kontrowersyjna? Akurat glukozy używa się do refermentacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Suchejroo napisał:

Akurat glukozy używa się do refermentacji

Ale równie dobrze możesz użyć cukru białego buraczanego dostępnego w każdym domu (albo u sąsiada).

Pisałem z @lukasz001 na ten temat i założyłem, że "belgijska pszenica" to witbier (na co wskazują dodatki), wtedy sugerowanie trzech szczepów weizenowych, dwóch ejlowych i jednego witbierowego to srogi żart sklepu IMO. Ale potem doczytałem, że przymiotnik "belgijski" otrzymują w tym sklepie zestawy oparte na słodach Castlemaltig. Specyficzne podejście nie powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tortoise napisał:

Tak jak pisze @zasada, glukozę "można", a nie "należy" użyć :) 

dobrze dobrze, ale w zdaniu nie ma nic co było by błędne. Jedynie możemy czepiać się do słowa użytego przez nich i tyle :) nadal jest to poprawne. Raczej jest to zrobione po to by naklonic piwowara do uzywania glukozy i zakupu u nich bo wiadomo cukru nikt nie kupi w takim sklepie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.