Skocz do zawartości

Skrzynka ze styro ze sterownikiem i chłodzeniem


kris2682

Rekomendowane odpowiedzi

Kidyś zastanawiałem się nad takim patentem (oczywiście jakaś używka). Śerdnica zewn. 51 cm więc te 40 wewnątrz powinno być. Jak pojemność 50 l to i wysokość odpowiednia pod standardowy fermentor. Zrobić customowy dekiel i bulbulator na zewnątrz, odpowiednio uszczelniając.

Edytowane przez mjr_Kolicki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, jestem nowy na forum, zaczynam przygodę piwną na początek z ekstraktami i chmieleniem.

 

Podpinam się pod temat, bo właśnie zrobiłem pudło ze styroduru gr. 4cm, Mam do niego pokrywę z peltierem od lodówki turystycznej, w której uzyskałem 12,5 st. przy temperaturze otoczenia 21 st.

Pudło z butlą 5l wody przetestuję jutro. Oczywiście nie spodziewam się cudów wydajności tego rozwiązania, ale 17-18 st. byłoby w sam raz na górną fermentację.

 

Chciałbym już zaczynać fermentację pierwszego kita (AIPA), lecz w pudle kilka dni po klejeniu nadal czuje się klej. I tu pytanie, czy powinienem poczekać aż pudło przestanie śmierdzieć, czy też, nie przejmować i zaczynać fermentację. Jaka jest szansa, że wyziewy rozpuszczalnika z kleju przenikną do fermentora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wracam do tematu chłodzenia podczas fermentacji. Dorwałem zamrażarkę do której mieści się fermentor. Tyle że wchodzi na styk. U góry zostaje dosłownie 2cm. Brak miejsca na rurkę. Gdzieś widziałem sposób z wężykiem zanurzonym w sloiczku z wodą. Dolna szuflada jest płytsza, fermentor stoi trochę wyżej, na dole jest miejsce na słoik. Czy to dobry sposób czy w zamkniętej zamrażarce jest sens bawić się w jakieś rurki? Zamrażare chce sprzęgnąć z sterownikiem st 1000 żeby automatycznie sterować temperatura. 

Edytowane przez kris2682
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kris2682 napisał:

Wracam do tematu chłodzenia podczas fermentacji. Dorwałem zamrażarkę do której mieści się fermentor. Tyle że wchodzi na styk. U góry zostaje dosłownie 2cm. Brak miejsca na rurkę. Gdzieś widziałem sposób z wężykiem zanurzonym w sloiczku z wodą. Dolna szuflada jest płytsza, fermentor stoi trochę wyżej, na dole jest miejsce na słoik. Czy to dobry sposób czy w zamkniętej zamrażarce jest sens bawić się w jakieś rurki? Zamrażare chce sprzęgnąć z sterownikiem st 1000 żeby automatycznie sterować temperatura. 

 

Możesz zastosować wężyk, albo po prostu nie domykać do końca pokrywy (bez otworu).

Edytowane przez punix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem z moją chłodziarką i też będę używał stojącego obok pojemnika z wodą. Podzielę się jednak sposobem z którego będę korzystał:

 

image.png.8ad715f47907e5180e7095568635bb6e.png

image.png.8c7fb8efcd1e11bd10a3f613dd424c5f.png

 

Złączka nierdzewna kątowa umieszczona w pokrywie fermentora i do niej podłączony wężyk umieszczony w pojemniku z wodą. Wąż oczywiście z dopuszczeniem do spożywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.