Skocz do zawartości

Przerwana fermentacja ciężkiego RIS'a.


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem, mam problem?! Doradźcie mi co mogę zrobić na obecnym etapie przelewania RIS'a. ... 27 lutego uwarzyłem RIS'a 29BLG. Dodałem 2 x US05. Potem, 15 marca przelałem go na cichą fermentacje. Wtedy miał 14 BLG. Dodałem kawałki beczki po Szkockiej Whiskey i założyłem, że poleżą ze 4 miesiące. Zdecydowałem się zabutelkować je dzisiaj ale zrobiłem techniczny błąd! - Za krótko! Zacząłem przelewać do wiadra z roztworem cukrowym i pobrałem jednocześnie próbkę by zmierzyć wskaźnik BLG i okazało się, że w dalszym ciągu mam 14 BLG. To by oznaczało, że nie dofermentowało! Powinno zejść do około 6 BLG bo miało mieć lekko ponad 12% ALKO!  (Źle to rozegrałem) Co robić? Nie mam gęstwy ale mam jeszcze US05. Nie mogę tego tak zabutelkować. Jakie mam kupić drożdże do re-fermentacji? Szampańskie? Winiarskie? Jakie najlepsze? Poradźcie coś, proszę. Pozdrawiam. V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Marcin Dembowski napisał:

Czołem, mam problem?! Doradźcie mi co mogę zrobić na obecnym etapie przelewania RIS'a. ... 27 lutego uwarzyłem RIS'a 29BLG. Dodałem 2 x US05. Potem, 15 marca przelałem go na cichą fermentacje. Wtedy miał 14 BLG. Dodałem kawałki beczki po Szkockiej Whiskey i założyłem, że poleżą ze 4 miesiące. Zdecydowałem się zabutelkować je dzisiaj ale zrobiłem techniczny błąd! - Za krótko! Zacząłem przelewać do wiadra z roztworem cukrowym i pobrałem jednocześnie próbkę by zmierzyć wskaźnik BLG i okazało się, że w dalszym ciągu mam 14 BLG. To by oznaczało, że nie dofermentowało! Powinno zejść do około 6 BLG bo miało mieć lekko ponad 12% ALKO!  (Źle to rozegrałem) Co robić? Nie mam gęstwy ale mam jeszcze US05. Nie mogę tego tak zabutelkować. Jakie mam kupić drożdże do re-fermentacji? Szampańskie? Winiarskie? Jakie najlepsze? Poradźcie coś, proszę. Pozdrawiam. V

 

Czym mierzysz odfermentowanie? Przelewanie po 2 tygodniach tak mocnego piwa było dużym błędem, ale z drugiej strony dziwne, że po tak długim czasie nie dofermentowało ani trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcin Dembowski napisał:

 Powinno zejść do około 6 BLG bo miało mieć lekko ponad 12% ALKO!  (Źle to rozegrałem) Co robić?

Nie będzie tyle % alkoholu, us-05 mają tolerancję, maksymalnie, do 11% (tak podaje producent :P ) Twój przypadek ma 8,8% i to już jest granica dla drożdży kiedy przestają dalej pracować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nazwa użytkownika napisał:

Nie będzie tyle % alkoholu, us-05 mają tolerancję, maksymalnie, do 11% (tak podaje producent :P ) Twój przypadek ma 8,8% i to już jest granica dla drożdży kiedy przestają dalej pracować. 

Nie mogę teraz tego raczej butelkować, myślę o refermentacji ale nie wiem jakich drożdży użyć.  Polecicie coś? Ludzie mówią o szampańskich lub winiarskich ale nie podają konkretnie jakich. To mój pierwszy RIS... nie mam doświadczenia aż takiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę próbował z jakimiś drożdżami szampańskimi lub winiarskimi (Enovini® WS lub Enartis) lub White Labs WLP001 California Ale Yeast ale tych nie mogę nigdzie znaleźć w pobliżu - a fajnie się prezentują: https://marxam.pl/drozdze-plynne-drozdze-white-labs-wlp001-california-ale-yeast,c313,p4795,pl.html  :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, majlosz napisał:

Próbowałeś podnieść temperaturę?

Tak, właśnie wstawiłem do mieszkania i dam mu ze 2 - 3 dni. Jak nie ruszy to wiem już, że w pierwszej kolejności użyję Lallemand Danstar Nottingham 2 x 11g. Podobno browary się nimi ratują w podobnych sytuacjach i to nie tylko kraftowe browary. Zobaczymy... Ostatecznie użyję winiarskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nazwa użytkownika napisał:

Nigdy ich nie stosowałem, ale wyczytałem na stronie www pewnego sklepu, że fermentują do 9% :)   

2 godziny temu, Nazwa użytkownika napisał:

Nigdy ich nie stosowałem, ale wyczytałem na stronie www pewnego sklepu, że fermentują do 9% :)   

Tak, też wyczytałem to w sklepie homebeer.pl :) ale nie zasugerowałem się tym zbytnio. Zupełnie inaczej wyczytałem na tym forum: https://www.piwo.org/forums/topic/1143-danstar-nottingham/ , jak również potwierdził mi to człowiek ze sklepu, który dobrze zna temat bo sprzedaje je do browarów. Tu kupiłem: https://marxam.pl/drozdze-suche-drozdze-do-piwa-lallemand-danstar-nottingham-11-g,c314,p225,pl.html

Generalnie mówi się, że:

Polecane do piw w stylu: pale ale, amber, porter, stout i barley wine, golden ale, kölsch, IPA, imperial stout. 

Fermentacja: burzliwa fermentacja może być zakończona w 4 dni w temperaturze 20°C
Zakres temperatury fermentacji: 10°C (50°F) do 22°C (72°F)
Tolerancja alkoholu: do 14%
Flokulacja: wysoka
Odfermentowanie: wysokie
Profil: neutralny, możliwe lekkie owocowe estry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Marcin Dembowski napisał:

Tak, też wyczytałem to w sklepie homebeer.pl :) ale nie zasugerowałem się tym zbytnio. Zupełnie inaczej wyczytałem na tym forum: https://www.piwo.org/forums/topic/1143-danstar-nottingham/ , jak również potwierdził mi to człowiek ze sklepu, który dobrze zna temat bo sprzedaje je do browarów. Tu kupiłem: https://marxam.pl/drozdze-suche-drozdze-do-piwa-lallemand-danstar-nottingham-11-g,c314,p225,pl.html

Generalnie mówi się, że:

Polecane do piw w stylu: pale ale, amber, porter, stout i barley wine, golden ale, kölsch, IPA, imperial stout. 

Fermentacja: burzliwa fermentacja może być zakończona w 4 dni w temperaturze 20°C
Zakres temperatury fermentacji: 10°C (50°F) do 22°C (72°F)
Tolerancja alkoholu: do 14%
Flokulacja: wysoka
Odfermentowanie: wysokie
Profil: neutralny, możliwe lekkie owocowe estry

 

Te 14% to może w idealnych warunkach, tutaj zadasz suchary bezpośrednio do gęstego piwa, ze sporą ilością alkoholu na starcie. U mnie zdarzyło im się paść przy 10,5% alkoholu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.