Skocz do zawartości

Co to za choroba


Sumikk

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co piszą to miedzian używa się  zapobiegawczo, kup coś interwencyjnego z krótkim okresem karencji,nie wiem ile masz do zbioru, jak ze 2-3 tygodnie to  pojedz ,zrobi się wilgotniej i grzyb rzuci się na szyszki, popraw np CURZATE Cu ,ma okres karencji dal chmielu 14 dni, wiec powinno oblecieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, dziedzicpruski napisał:

Dokładnie ten, pryskałem 2 lata temu (miałem mączniaka na młodych szyszkach o tej porze) i zatrzymało.

Zaraz jadę do sklepu i kupię, może coś pomoże, na szyszkach jak narazie nie mam zbyt wiele 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2020 o 08:00, dziedzicpruski napisał:

miałem mączniaka na młodych szyszkach o tej porze

Na moich tak to wygląda jak na zdjęciu. Na niektórych są drobne plamki brązowe a może z 10szt. jest więcej zajętych chorobą. Jutro przychodzi mi to curzate i będę pryskał wieczór. 

A mogę pryskać tym tak ostro po szyszkach? Czy raczej mało to spryskać bo do zbiorów chyba nie dużo brakuje.

IMG_20200827_215257.jpg

IMG_20200827_215326.jpg

IMG_20200827_215531.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już to curzate ale nie ma tam instrukcji oprysku na chmiel. Tzn nie ma podanej dawki, jaką mam sporządzić mieszaninę na 1l wody ? Żeby nie zaszkodzić szyszką ale tez nie za slabą? 

W dniu 26.08.2020 o 08:00, dziedzicpruski napisał:

pryskałem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z karty wynika "CHMIEL mączniak rzekomy chmielu ,zalecane stężenie dla jednorazowego zastosowania: 0,4% (400 g środka w 100 l wody).Termin stosowania: Pierwszy zabieg wykonać bezpośrednio po naprowadzeniu chmielu na prze-wodniki.Zalecana ilość cieczy użytkowej 500 l/ha.Następny zabieg wykonać po osiągnięciu przez chmiel siatki.Zalecana ilość cieczy użytkowej 1500 l/ha.Środek stosować zapobiegawczo lub z chwilą wystąpienia pierwszych objawów choroby.Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2Odstępy czasu między zabiegami : co najmniej 30 dni"

"Okres od ostatniego zastosowania środka do dnia zbioru rośliny uprawnej (okres karencji):chmiel – 14 dni"

Czyli masz dać na litr wody 4 g proszku.

Z tego co pamiętam to u mnie całkiem zatrzymało mączniaka, wiec pryskaj ,po wszystkim,

ale i tak jemy praktycznie wszystko spryskane ,np zborze jest tak nasączone herbicydami czasem, że gnój ,który jest z mieszany ze słomą, pali  rośliny które na nim rosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to naprawdę miałem lipę ,połowa szyszek zbrązowiała lekko i coś tam zebrałem jednak, u Ciebie jakoś nie widać tragedii,ale fakt, ze mączniak załatwia b.szybko szyszki,widziałem na dzikim chmielu, zebrałem trochę, miałem zebrać za pare dni resztę i nie było co zbierać,zbrązowiały dokumentnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.