Skocz do zawartości

Mieszanie słodu powietrzem... :)


Rekomendowane odpowiedzi

Z cyklu pomysły na życie ;)

 

Co powiecie na pomysł taki, żeby nie używać mieszalnika, ani pompki obiegowej a mieszać złoże słodowe
wpuszczając na dno powietrze. Dokładnie tak jak w akwarium, tylko pompka mocniejsza :)

 

Jakieś przeciwwskazania? Pomijam kwestie techniczne typu moc pompki etc...

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hobbysta napisał:

Nie pamietam dokladnie, ale chyba byl taki termin jak ciepłe/gorące napowietrzanie i raczej staramy sie tego unikać.

 

No właśnie dość trudno znaleźć jednoznaczne opinie n/t 

Wiadomo, że powietrza należy unikać, ale na późniejszych etapach. Na etapie warzenia - mało kto porusza ten temat.

Później zaś (przed fermentacją) trzeba napowietrzyć :) Znalezłem jakąś jedna prace chyba w temacie ale dostęp płatny
więc czniam to ;)

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Rolnik Sam w Dolinie napisał:

Poczytałem po anglojęzycznej stronie internetu - zdania są podzielone :) 
Jedni twierdzą, że nie można, drudzy, że nie szkodzi, trzeci że szkodzi ale nie wiadomo w jakiej temp :)

 

J.

 

Z pewnością nie wpływa pozytywnie, a wg większości źródeł przyspiesza utlenienie, jak już wcześniej @tamtomasz napisał.

Przy czym mówimy tu o jednorazowym napowietrzaniu podczas transferu brzeczki do kadzi filtracyjnej, a nie ciągłym dopływie tlenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, pomijajac ze jest to glupi pomysl, jak chcialbys to zrobic zeby rownomiernie wymieszac zacier?

tzw. deszczownia na calej powiezchni gara, czy bul bul gdzies w jednym miejscu?

No wiesz, nikt ci nie zabroni zbudowania tego I przetestowania. ale jezeli nie widac plusow, za to minusy… to po co?

po co mieszadlem? … wiesz mozna wogole nie mieszac I tak sie zatrze  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rolnik Sam w Dolinie napisał:

 

Serduszko gościu :) Dołączyłeś do tych co wnoszą merytoryczne uwagi w dyskusję :)

 

J.

inaczej, jezeli to dobry pomysl… dlaczego wiekszosc browarow uzywa mieszadel?... zeby obnizyc koszty, to w trakcie zacierania, Zenek ktory akurat sie nudzi, dostal by pompke I jazda...

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tmk1 i @Nazwa użytkownika, błagam was, darujcie sobie te "facepalmy". Jestem już długo na tym forum i widziałem różne dziwne pytania, często nawet abstrakcyjne. Jak nie ma się nic merytorycznego do dodania w danym temacie, to naprawdę można sobie odpuścić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.