Skocz do zawartości

Aplikacja do 'logowania' warek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich kolegów - od dłuższego czasu biernie przeglądam forum, bo nie znalazłem takiego pytania odnośnie warzenia piwa, którego ktoś już tu nie zadał - ale jednak nadeszła ta chwila, że i ja potrzebuję drobnej pomocy - nakierowania - mianowicie czy macie jakąś sprawdzoną aplikacje na telefon/PC w której możemy zapisywać w przyjemny i łatwy sposób warki piwa? Chodzi mi konkretnie o zapisywanie zasypu i dodatków, które dodaliśmy do konkretnej warki, czasów na daną czynność oraz zapisywania w kalendarzu daty warzenia?

 

Przeglądałem forum i znalazłem jedynie Brewtarget, ale to raczej aplikacja do zapisywania własnych przepisów, a nie kontrolowania produkcji domowego browaru ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mateusz Gęsior napisał:

Witam wszystkich kolegów - od dłuższego czasu biernie przeglądam forum, bo nie znalazłem takiego pytania odnośnie warzenia piwa, którego ktoś już tu nie zadał - ale jednak nadeszła ta chwila, że i ja potrzebuję drobnej pomocy - nakierowania - mianowicie czy macie jakąś sprawdzoną aplikacje na telefon/PC w której możemy zapisywać w przyjemny i łatwy sposób warki piwa? Chodzi mi konkretnie o zapisywanie zasypu i dodatków, które dodaliśmy do konkretnej warki, czasów na daną czynność oraz zapisywania w kalendarzu daty warzenia?

 

Przeglądałem forum i znalazłem jedynie Brewtarget, ale to raczej aplikacja do zapisywania własnych przepisów, a nie kontrolowania produkcji domowego browaru ;)

w zeszycie ,piwo,org, browar.biz, brewness.com ,beersmith, pppp i pierdylion innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, elroy napisał:

Brewness chyba będzie Ci najwygodniej. bo aplikacja przystosowana mobilnie.

Z tą mobilnością to nie jest tak kolorowo. Dedykowana aplikacja to tylko przepisy i kalkulatory. Oczywiście da się obsugiwac serwis przez przeglądarkę na komórce z pełną funkcjonalnością.  Niestety z punktu widzenia użytkownika ten serwis przestał się rozwijać juz dawno temu. Jedyny plus to podgląd dziennika piwowara online - oczywiście jak masz wykupiony abonament. Ja nad kolejnym na pewno mocno się zastanowię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, elroy napisał:

No proszę, to cofam w takim razie, bo jak owego czasu klikałem, to dość fajnie to się prezentowało.

Czyli jak widzę, nie jest tak kolorowo. Może inaczej - z czego korzystacie do zapisywania co warzyliście - kiedy, jak i w jaki sposób? 

Zerknąłem na rzeczy, które wypisał anteks i wyglądają bardziej na służące do tworzenia bazy przepisów niż do zapisywania kolejnych warek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda z tych aplikacji pozwala zapisać recepturę + jakieś notatki i daty. Niezależnie czy chcesz "kontrolować produkcję domowego browaru" czy "zapisać własny przepis" spokojnie się nadadzą. W brewtarget np. można kliknąć wybraną recepturę i wybrać "Brew It" żeby dopisać kolejne warzenie w dzienniku. Może to być wygodne gdy często powtarzasz te same przepisy.

 

Ja na codzień używam Biermacht (aplikacja mobilna). Telefon ma się zawsze pod ręką, a wyklikanie nowej receptury to chwila. Można też kopiować receptury więc mocno powtarzalne wpisy w brewlogu do zrobienia od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.