Skocz do zawartości

Witam z okolic Wieliczki


Yanek

Rekomendowane odpowiedzi

Butelkowałem dzisiaj pale ale, i zlewałem na cichą stouta i dziwi mnie że pale ale jest bardzo mętne :rolleyes: czy tak ma być ? W smaku jest całkiem niezłe zapach trochę za bardzo drożdżowy.

Też myślę że spokojnie mi w jednym piwku na 05 ten smak i zapach drożdży zniknął po 2 miesiącach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Też myślę że spokojnie mi w jednym piwku na 05 ten smak i zapach drożdży zniknął po 2 miesiącach

Oj coś mi się wydaje, że będzie kwas z tego. Otworzyłem wczoraj na próbę i wydobył się ostry smrodek z butelki, dalej bardzo mętne.

I co robić ? wylać czy czekać ?

Ale za to stout, zapowiada się całkiem całkiem tzn. zabutelkowałem go, jest przyzwoicie klarowny i pięknie pachnie.

I uwarzyłem kolejną warkę, tym razem Altbier, zobaczymy co tym razem wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę że spokojnie mi w jednym piwku na 05 ten smak i zapach drożdży zniknął po 2 miesiącach

Oj coś mi się wydaje' date=' że będzie kwas z tego. Otworzyłem wczoraj na próbę i wydobył się ostry smrodek z butelki, dalej bardzo mętne.

I co robić ? wylać czy czekać ?

Ale za to stout, zapowiada się całkiem całkiem tzn. zabutelkowałem go, jest przyzwoicie klarowny i pięknie pachnie.

I uwarzyłem kolejną warkę, tym razem Altbier, zobaczymy co tym razem wyjdzie.[/quote']

No jak to tutaj piszą, "wylać zawsze zdążysz". Nic nie piszesz jakie w smaku, dało się to w ogóle wypić ?

Mam tylko jedno piwo na 05 i dla mnie pijalne zrobiło się dopiero po 3 miesiącach.Wcześniej dla mnie był ciągle wyczuwalny smak "drożdżowy" który mi mocno przeszkadzał.

Apropo za 2 tygodnie będę miał gęstwę Irish Ale, jak byś reflektował to daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

plx jakoś wytrzymałem ale było ciężko.

 

Znalazłem chwilę i zlałem na cichą, moją trzecią warkę (dwa tygodnie na burzliwej)

Po otwarciu fermentora wyglądało to tak:

normal_IMGP5262.jpg

normal_IMGP5261.jpg

I przy przelewaniu miałem wrażenie, że jest to wszytko delikatnie galaretowate.

I pytanie czy tak ma to wszystko wyglądać?

Edytowane przez Yanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolejna warka to IRA i znowu za ostro hajcowałem bo odparowało z 23,5 do 19 litrów i balingomierz zwariował pokazuje prawie 15°Blg (27°C ) normal_IMGP5315.jpg

 

a do tego jest machnięty o prawie 1,5°Blg na minus (20°C )

normal_IMGP5306.jpg

 

Co robić ??

 

Dolać wody żeby spadło °Blg ?? czy sypać drożdże ??

Edytowane przez Yanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.